LublinWiadomości

Rozbudowa Parku Rury. Prace są już na finiszu

Można już korzystać z nowej ścieżki rowerowej i chodnika w Parku Rury im. Dylewskiego. Do odtworzenia pozostaje jeszcze m.in. zieleń.

Rozciągający się pomiędzy osiedlami LSM, a Czubami Park Rury przeszedł gruntowny lifting. Zmodernizowano m.in. liczący blisko 1,5 kilometra ciąg komunikacyjny, który biegnie od strefy workout i placu zabaw w okolicy ogródków działkowych LSM, aż do ul. Nadbystrzyckiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ulica Wrocławska idzie do remontu. Ratusz szuka wykonawcy

W ramach prowadzonych prac powstała asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m oraz chodnik z kostki brukowej. Pojawiły się też ławki i kosze na odpady. Do odtworzenia pozostaje jeszcze m.in. zieleń wokół alejek.

Rozbudowa Parku Rury na finiszu

Inwestycja to efekt uzgodnień z mieszkańcami podczas spotkań w ramach miejskiej inicjatywy pn. „Plan dla Dzielnic”. Z kolei dokumentację na przebudowę całego odcinka Parku Rury przygotowano w ramach projektów z Budżetu Obywatelskiego. Koszt wszystkich prac to ok. 3,2 mln złotych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Coraz bliżej przebudowy ul. Turystycznej. Miasto wyłoniło wykonawcę projektu

Park Rury imienia urbanisty Romualda Dylewskiego zajmuje powierzchnię ponad 30 ha. Ma głównie charakter krajobrazowy, gdyż wyróżnia się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu. Posiada liczne nasadzenia na skarpach wąwozu, łąki kwietne, wybieg dla psów i place zabaw. Znajduje się tu m.in. pomnik upamiętniający więźniów Zamku Lubelskiego oraz kamienie z nazwami miast partnerskich Lublina, stąd część wąwozu nosi nazwę Alei Miast Partnerskich.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Rozbudowa Parku Rury. Prace są już na finiszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *