LublinWiadomości

Światowy Dzień Uchodźcy: Panel dyskusyjny dla młodzieży i warsztaty dla specjalistów w „Chatce Żaka”

We wtorek 20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji, dzień później, 21 czerwca w Akademickim Centrum Kultury i Mediów „Chatka Żaka” odbędzie się panel dyskusyjny dla młodzieży oraz warsztaty skierowane do specjalistów. Wydarzenie skupi się na temacie „Młodzież zmuszona do ucieczki” i będzie okazją do pogłębionej rozmowy na temat wyzwań i możliwości związanych z uchodźstwem.

Panel rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 13:00. Zaplanowane są m.in. inspirujące rozmowy z udziałem międzynarodowych gości, w których młodzież również będzie mogła wziąć udział. Tematy poruszane podczas dyskusji dotkną różnych aspektów życia młodych ludzi zmuszonych do opuszczenia swoich ojczyzn. Będzie to unikalna okazja do dzielenia się doświadczeniami oraz inspirującymi historiami.

Po panelu, o godzinie 13:30, rozpoczną się warsztaty dla specjalistów, które skoncentrują się na „Najlepszych praktykach dla lokalnych podmiotów w zakresie włączania młodzieży uchodźczej”. W czasie warsztatów eksperci i profesjonaliści z różnych dziedzin będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, skupiając się na skutecznych strategiach wspierania młodych uchodźców i ich integracji w lokalnych społecznościach.

Wydarzenie organizowane jest w hołdzie dla Światowego Dnia Uchodźcy, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku, aby podkreślić znaczenie pamięci o osobach, które zmuszone zostały do opuszczenia swojego kraju z powodu wojen, prześladowań i przemocy. Ma to na celu zwrócenie uwagi na trudności, z jakimi się borykają oraz promowanie empatii i zrozumienia dla uchodźców na całym świecie.

Akademickie Centrum Kultury i Mediów „Chatka Żaka” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w panelu dyskusyjnym oraz warsztatach.

20 czerwca – Światowy Dzień Uchodźcy

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *