LublinWiadomości

Szczawnica, Polańczyk, a może Ustrzyki Dolne? Dworzec Lublin uruchamia kolejne kierunki

Zgodnie z zapowiedziami rozszerza się oferta przewozowa nowego Dworca Lublin. Od soboty, 2 marca, pasażerowie dojadą do kolejnych pięciu miejscowości. W ofercie pojawią się m.in. Ustrzyki Dolne i Szczawnica.

W lutym br. z Dworca Lublin realizowanych było prawie 200 kursów w 34 kierunkach. Wraz z początkiem ubiegłego miesiąca nowi przewoźnicy wyruszyli m.in. do Warszawy, Przemyśla, Nowego Dworu Mazowieckiego, czy Odessy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejni przewoźnicy zabiorą pasażerów z Dworca Lublin. Będzie więcej połączeń do Warszawy, czy Chełma

Jak informuje lubelski ZTM, w ten weekend, oferta przewozowa nowego dworca poszerzy się o kolejne destynacje. Już od najbliższej soboty, pasażerowie dojadą na południe Polski, do miejscowości wybieranych przez podróżnych często w celach turystycznych. 2 marca na rozkładach jazdy pojawi się bowiem: Muszyna, Polańczyk, Szczawnica i Ustrzyki Dolne, a także Ostrowiec Świętokrzyski.

Tym samym, z Dworca Lublin realizowanych będzie już ponad 200 kursów w 41 kierunkach, co stanowi blisko 40 proc. dostępnego potencjału całego rynku krajowego.

Ale to nie koniec aktualizacji wprowadzanych z początkiem miesiąca przez zarządzającą Dworcem Lublin miejską spółkę.

– Poza dodatkowymi kierunkami, obsługą komunikacji zamiejskiej objęte zostaną przystanki, których udostępnienie dla komunikacji zamiejskiej stanowi efekt rozmów z przewoźnikami, podjętych na etapie dyskusji o przeniesienie funkcjonalności dworcowej w nową lokalizację. Przewoźnicy mogą i będą zatrzymywać się w kompleksie przy ul. Głębokiej tj. zespoły Pana Tadeusza, Park Akademicki oraz Wiercieńskiego – przekazała Monika Fisz, rzecznik ZTM w Lublinie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu  studenci czy pracownicy będą mogli dotrzeć bezpośrednio na ul. Głęboką, bez konieczności jazdy na dworzec.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ul. Turystyczna pójdzie do przebudowy. Najpierw musi powstać projekt

Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego, wkrótce z Dworca Lublin ma korzystać 60 proc. przewoźników z całego rynku krajowego, realizując kursy w 70 kierunkach.

fot. Miasto Lublin

2 komentarze do “Szczawnica, Polańczyk, a może Ustrzyki Dolne? Dworzec Lublin uruchamia kolejne kierunki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *