niedziela, 8 września, 2024
LublinWiadomości

W czwartek Punkt Kultury, a w piątek Piwnica Labiryntu

Lublin kontynuuje swoją misję jako Europejska Stolica Młodzieży 2023, otwierając kolejne miejsca spotkań dla młodych. Piwnica Labiryntu przy ul. Popiełuszki 5 w dzielnicy Wieniawa oraz Punkt Kultury na Bronowicach to najnowsze przestrzenie, które zyskały nowe życie dzięki wsparciu Miasta i partnerów.

W czwartek, mieszkańcy Lublina mieli okazję przywitać nowy Punkt Kultury na Bronowicach, a już dzień później, w piątek, uroczyście otwarto odnowioną Piwnicę Labiryntu. To ósme miejsce na młodzieżowej mapie miasta, które zyskało nowy blask. Młodzież, szukająca przestrzeni do spotkań, twórczości i wsparcia, ma teraz kolejny adres do odwiedzenia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Punkt Kultury. To już siódma przestrzeń dla młodych w Lublinie

W sercu dzielnicy Wieniawa, przy ul. Popiełuszki 5, Piwnica Labiryntu rozpoczęła nowy rozdział. Odnowiona i wyposażona dzięki wsparciu ze strony IKEA, przestrzeń ta stała się miejscem nie tylko do spotkań, ale i rozwoju.

– Otwarcie tej przestrzeni w nowej odsłonie możliwe było między innymi dzięki wsparciu ze strony naszego partnera – IKEA, który w pełni wyposażył ją w meble i potrzebny sprzęt – podkreślił Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Piwnica Labiryntu, prowadzona przez Stowarzyszenie Marsz Równości, oferuje lubelskiej młodzieży nie tylko miejsce do spotkań, ale też wsparcie psychologiczne i prawne, a także różnorodne warsztaty.

W czwartek Punkt Kultury a w piątek Piwnica Labiryntu
fot. Miasto Lublin | Otwarcie przestrzeni młodych – Piwnica Labiryntu

Podczas otwarcia były rozmowy o sytuacji młodych w mieście, ich potrzebach i planach na przyszłość. Był też czas na relaks i zabawę przy planszówkach. Z kolei na sobotę, zaplanowano warsztaty malowania toreb i koszulek oraz muzyczny wieczór z karaoke.

Inicjatywa ta wpisuje się w szerszy plan miasta, mający na celu utworzenie otwartych, niekomercyjnych przestrzeni dla młodzieży.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Baza”: Nowa ostoja kreatywności dla lubelskiej młodzieży

– Ważnym zadaniem każdej przestrzeni jest nie tylko zapewnienie możliwości spotkania z rówieśnikami, ale także wsparcie psychologiczne, które m.in. zapewnia Piwnica Labiryntu – podkreśla Prezydent Żuk.

Jak zapewnia lubelski Ratusz, Miasto planuje rozszerzyć dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej także w innych tego typu miejscach.

Do tej pory wszystkie działające w Lublinie przestrzenie odwiedziło ponad 10 tys. młodych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *