LublinWiadomości

W Lublinie będą rywalizować w udzielaniu pierwszej pomocy

Starują organizowane przez Polski Czerwony Krzyż XXX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W piątek, 12 kwietnia, w Lublinie odbędzie się pierwszy etap rywalizacji, w którym wezmą udział uczniowie lubelskich szkół.

W piątek, 12 kwietnia, uczniowie lubelskich szkół staną do rywalizacji w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież zmierzy się z przypadkami: zatrzymania krążenia, skaleczeń czy złamań. Organizatorzy przygotowali symulacje odzwierciedlające prawdziwe sytuacje.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Szkolne Supermoce”, „EU-geniusze z Lublina” i Branżowe Centra Umiejętności. W lubelskich szkołach ruszają nowe projekty edukacyjne

– Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków takich jak sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd. oraz rekwizytów i wyglądają bardzo realistycznie – mówi Beata Lachowicz, rzeczniczka lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej PCK podzielone są na trzy etapy: rejonowy, okręgowy i krajowy. Ich celem jest, jak tłumaczą organizatorzy: – „wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania”.

Lubelski etap rejonowy rywalizacji rozpocznie się o godzinie 10:00 w Medycznym Studium Zawodowym im. S. Liebharta przy ul. Jaczewskiego 5. Z kolei etap okręgowy, w którym wezmą udział najlepsze drużyny z województwa zaplanowano na 11 maja (sobota) w Parku Ludowym.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mistrzostwa Europy Taekwon-Do już za tydzień w Lublinie!

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasze województwo w etapie krajowym, który odbędzie 8 czerwca (sobota) również w Lublinie, tym razem na Placu Teatralnym pod CSK.

Wydarzenie objęte jest Honorowy Patronatem Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin i Kuratora Oświaty w Lublinie.

fot. PCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *