W Lublinie uruchomiono telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie uruchomiło telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. To element projektu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 22:00, pod numerem 789 777 981. Potrzebującym pomocy młodym mieszkańcom Lublina porad udziela doświadczony psycholog, który specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Na Lubelszczyźnie powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży
Jak podkreśla Anna Augustyniak, zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, jest to odpowiedź na: – „nasilającą się falę kryzysów psychicznych, szczególnie wśród młodych”.
Jednocześnie Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie nadal prowadzi regularny, całodobowy telefon zaufania. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać wszyscy potrzebujący pomocy, także osoby dorosłe. Całodobowy dyżur psychologiczny działa pod numerem telefonu 733 588 900.
Telefon zaufania to tylko jeden z elementów projektu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.
– Projekt przewiduje także organizację zajęć grupowych – Treningu Zastępowania Agresji oraz Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat oraz szkoleń dla pracowników CIK, umożliwiających poznanie nowych technik i form pomocy osobom pozostającym w kryzysie. Dodatkowo w ramach projektu odbędą się również zajęcia grupowe dla dorosłych, w tym Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, grupa terapeutyczno-wspierająca dla doświadczających przemocy oraz program interwencyjno-wspierający dla osób w kryzysie – wylicza Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.
Rekrutacja na zajęcia grupowe jest prowadzona w sposób ciągły. Z terapii i zajęć terapeutycznych mają skorzystać łącznie 122 osoby.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szykują się gruntowne zmiany w polskich szkołach. MEN: Chcemy, żeby zdobywana wiedza nie była okupiona cierpieniem psychicznym
Całkowity koszt projektu to blisko 322 tys. zł, w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich wynosi 305,5 tys. zł.
Szczegółowych informacji o projekcie udziela Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie przy ul. Probostwo 6A, tel. 81 466 55 46.
fot. materiały prasowe
Pingback: IKEA Lublin zbiera zabawki w szczytnym celu
Pingback: 20-latka leżała w kałuży krwi. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili
Pingback: Przewiesił już pętlę przez gałąź. W ostatniej chwili uratowali go mundurowi
Pingback: Wchodzą w życie nowe standardy ochrony małoletnich. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych