Za nami półmetek projektu „Lublin.Zawodowcy”. Uczestnicy odwiedzili 13 różnych przedsiębiorstw i instytucji
Za nami połowa międzypokoleniowego cyklu dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców miasta. Do tej pory w ramach akcji odbyły się 22 spotkania w lubelskich przedsiębiorstwach i instytucjach, w których udział wzięło ponad 400 osób. W najbliższy czwartek, 8 sierpnia, ruszają zapisy na drugi etap miejskiego projektu.
Projekt „Lublin.Zawodowcy” realizowany jest w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych UM Lublin. Do tej pory odbyły się już 22 spotkania, w ramach których najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Lublina odwiedzili 13 przedsiębiorstw i instytucji, w tym m.in.: Komendę Miejską Policji, Herbapol, Radio Lublin, Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Lubelską, Kliniki Weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego czy Aliplast.
Każde ze spotkań obejmuje oprowadzenie po obiekcie i przekazanie informacji o danym zawodzie. Ale to nie wszystko. Jak zapewniają organizatorzy, to również okazja do zdobycia umiejętności praktycznych. Jak dotąd w akcji wzięło udział ponad 400 osób.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Budżet Obywatelski 2025. Kilka odrzuconych projektów wróciło do puli
– Spotkania „Lublin.Zawodowcy” możemy opisać trzema słowami: międzypokoleniowe, edukacyjne i radosne. Najmłodsi lublinianie, pod opieką swoich dziadków, poznają przedsiębiorców i instytucje działające w naszym mieście oraz tematykę różnorodności i złożoności zawodów. Każdy z 14 partnerów uczestniczących w projekcie przygotował swój niepowtarzalny program. Poza zwiedzaniem i rozmowami z zawodowcami na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. gry, konkursy i warsztaty, które zapewnią dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń – mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.
W sierpniu uczestnicy akcji odwiedzą m.in. Pocztę Polską, TVP 3 Lublin, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejską Miasta Lublin, Herbapol, Kliniki Weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego, Hotel Arche czy Bibliotekę na Poziomie oraz Biotekę.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Open Form. Wileńska. W Lublinie zadebiutuje nowy festiwal
W spotkaniach mogą uczestniczyć wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat oraz ich babcie i dziadkowie. Chyba, że udział dziadków w zaplanowanych wydarzeniach nie jest możliwy, wówczas mogą ich zastąpić rodzice. Spotkania są bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy na ostatni etap wizyt, które potrwają od 20 do 29 sierpnia, ruszają w najbliższy czwartek, 8 sierpnia.
Harmonogram wydarzeń oraz formularze rejestracyjne dostępne są na stronie trzyplus.lublin.eu.
fot. Miasto Lublin
Pingback: Uznane ekspertki z USA odwiedzą Lublin