LublinWiadomości

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 30

Raport z konsultacji społecznych dotyczących zmian w organizacji ruchu przy ul. Nałkowskich i przyległych, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 30, właśnie został opublikowany przez Miasto. Celem rozmów było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz uporządkowanie kwestii parkowania w bezpośrednim rejonie Szkoły Podstawowej nr 30.

Miasto Lublin właśnie zakończyło konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu przy ul. Nałkowskich. W przeprowadzonym procesie zgłoszono 25 uwag do proponowanej koncepcji zmian.

„Zakończyliśmy już etap konsultacji społecznych. Teraz, na podstawie zgłoszonych wniosków, kolejnym krokiem będzie zaproponowanie rozwiązania docelowego i przedstawienie go Radzie Dzielnicy Wrotków” – powiedział Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Podczas konsultacji społecznych, mieszkańcy zgłosili 25 uwag. Większość z nich, 18, zostało zebranych podczas spotkania konsultacyjnego, a pozostałe 7 wpłynęło drogą elektroniczną. Z 25 uwag, 19 uwzględniono w całości lub częściowo. Zgłoszone postulaty pomogą teraz w opracowaniu projektu organizacji ruchu.

Obecnie, ul. Nałkowskich, poza odcinkiem wyłączonym z ruchu, wraz z łącznikami do ul. Romera, są dwukierunkowe. Jest to problematyczne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, a także prowadzi do utrudnień na skrzyżowaniu przy szkole. Proponowane zmiany zakładają ruch jednokierunkowy na odcinku od drogi wewnętrznej do sięgacza przy szkole.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Szkoły średnie szukają uczniów. Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do lubelskich szkół ponadpodstawowych

– Obsługa parkingu pozostałaby dwukierunkowa. Wjazd odbywałby się od ul. Nałkowskich między blokami, a wyjazd w prawo w kierunku ul. Romera – mówi Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Koncepcja przewiduje również uporządkowanie miejsc parkingowych, wraz z wyznaczeniem dodatkowych oraz stref wyłączonych z ruchu. Wymalowanie tzw. yellowboxu ma podkreślać zakaz zatrzymywania się na skrzyżowaniu.

Potrzebę zmian w rejonie Szkoły Podstawowej nr 30 zgłoszono podczas spotkań w ramach „Planu dla Dzielnic”. Konsultacje społeczne, ogłoszone na wniosek Rady i Zarządu Dzielnicy Wrotków, trwały od 1 do 23 czerwca, a dodatkowo 21 czerwca odbyło się spotkanie z mieszkańcami.

fot. Google Street View

Jeden komentarz do “Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *