niedziela, 8 września, 2024
Piłka nożnaSport

Motor Lublin zatrzymuje lidera. Pewna wygrana nad Odrą Opole 2:0

Niewątpliwie dynamiczne spotkanie 13. kolejki Fortuna 1. Ligi zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Motoru Lublin, który po pokonaniu Odry Opole 2:0 wskoczył do pierwszej szóstki w tabeli.

Ostatni mecz 13. kolejki Fortuna 1. Ligi obiecywał emocje i nie zawiódł. Motor Lublin zderzył się z Odrą Opole, liderem tabeli, i pokonał go w przekonującym stylu 2:0. Bramki dla Motoru zdobyli Arkadiusz Najemski i Kacper Wełniak.

Spotkanie od pierwszych minut toczyło się na wysokich obrotach. Obie drużyny walczyły zaciekle, ale Motorowcy wydawali się bardziej zdecydowani w swoich atakach. Groźne podania i uderzenia były na porządku dziennym, jednak żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do siatki… aż do drugiej połowy.

W 16. minucie na żółto-biało-niebieskich spadł poważny cios. Kapitan drużyny, Rafał Król, musiał opuścić boisko z powodu urazu. W jego miejsce wszedł Kamil Wojtkowski i mimo, że tempo meczu spadło, obie drużyny wciąż dążyły do zdobycia bramki.

Zmiana nastąpiła w drugiej połowie, gdy w 67. minucie Motor Lublin wreszcie przerwał pat. Arkadiusz Najemski zdobył bramkę, dodając iskrę do meczu i podnosząc na duchu swoją drużynę. Odra Opole próbowała nawiązać walkę, ale próby gości okazały się nieskuteczne.

W końcówce spotkania, gdy Odra rzuciła na szalę wszystko w poszukiwaniu wyrównania, Motor Lublin zadał decydujący cios. Świetnie zorganizowaną akcję kontrofensywną zakończył Kacper Wełniak, pieczętując zwycięstwo dla swojej drużyny.

W efekcie, Motor Lublin nie tylko pokonał lidera tabeli, ale też wskoczył do pierwszej szóstki w ligowej klasyfikacji.

Był to mecz pełen przerw i ostrych starć, ale to tylko dodawało kolorytu i emocji. Motorowcy, zdeterminowani i gotowi do walki, zasłużenie zgarnęli trzy punkty. Tym samym podopieczni Goncalo Feio podnoszą swoje notowania i wstrzykują sobie niezbędną dawkę pewności siebie na nadchodzące starcia.

Najbliższe spotkanie czeka ich już w najbliższą niedzielę, 5 listopada. Motor podejmie na swoim terenie spadkowicza z ekstraklasy Wisłę Płock. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00.

Motor Lublin 2:0 Odra Opole

Bramki: 1:0 Arkadiusz Najemski 67’, 2:0 Kacper Wełniak 90+4’

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (77’ Filip Luberecki) – Piotr Ceglarz, Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (63’ Mathieu Scalet), Rafał Król (16’ Kamil Wojtkowski), Mariusz Rybicki (46’ Michał Król) – Michał Żebrakowski (63’ Kacper Wełniak)

Odra Opole: Artur Haluch – Piotr Żemło, Mateusz Kamiński, Jiri Piroch, Jakub Szrek – Rafał Niziołek, Adrian Purzycki (76’ Maciej Urbańczyk) – Tomas Mikinic (63’ Dawid Czapliński), Borja Galan, Jakub Antczak (76’ Michał Surzyn) – Din Sula (76’ Maksymilian Hebel)

Żółte kartki: Scalet, Wełniak, Rudol – Antczak, Purzycki

2 komentarze do “Motor Lublin zatrzymuje lidera. Pewna wygrana nad Odrą Opole 2:0