Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Atak z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w Leśnej Podlaskiej. Dwóch mieszkańców powiatu bialskiego z zarzutami

W poniedziałkowy wieczór w gminie Leśna Podlaska doszło do brutalnego ataku z użyciem niebezpiecznego przedmiotu na 28-latka i jego 69-letniego ojca. Powodem miały być spory związane z pracami polowymi. Dwaj napastnicy w wieku 18 i 69 lat, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty m.in. pobicia oraz kierowania gróźb karalnych.

Do napaści doszło w poniedziałek wieczorem na terenie gminy Leśna Podlaska w powiecie bialskim. O sprawie mundurowych poinformowała matka pobitego mężczyzny. Kobieta przekazała policjantom, że jej syn został zaatakowany przez swoich znajomych. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce, ustalili, że pokrzywdzony w tym zdarzeniu jest nie tylko 28-latek ale również jego 69-letni ojciec.

Przyczyną incydentu miały być prace polowe wykonane na terenie łączącym pola 69-latków, co wywołało sprzeczkę.

Sytuacja nasiliła się, kiedy 69-letni napastnik wraz ze swoim 18-letnim synem przyjechali do domu pokrzywdzonego i zaatakowali go. Używali do tego kija bejsbolowego oraz gumowej rurki. 28-latek, który próbował pomóc ojcu, również został napadnięty.

– Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Z ich relacji wynikało, że przebieg zdarzenia był inny i wynikał z rozliczeń finansowych – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyźni odpowiedzą za pobicie i groźby wobec 69-latka. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty użycia niebezpiecznego przedmiotu oraz uszkodzenie ciała 28-latka, a także kierowania gróźb karalnych wobec kobiety, która zgłosiła napaść.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Bili, znęcali się i poniżali. Pięciu mężczyzn z powiatu parczewskiego zatrzymanych za przemoc domową

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Prokurator zastosował wobec obydwu środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, połączone z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Starszemu z mężczyzn grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *