Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Fałszywy „urzędnik” ukradł seniorce 4 tys. złotych. Wcześniej podziwiał jej kwiaty

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 października, w Białej Podlaskiej. Oszust podający się za pracownika urzędu miasta wprowadził w błąd 90-latkę. Następnie odwracając uwagę kobiety, ukradł jej 4 tysiące złotych.

Niepokojące zdarzenie miało miejsce wczoraj w Białej Podlaskiej, gdzie ofiarą oszusta padła 90-letnia kobieta. Mężczyzna, podający się za pracownika urzędu miasta, wszedł do jej mieszkania pod pretekstem zbierania danych dotyczących wieku i posiadanych oszczędności. Pewność siebie sprawcy przekonały starszą panią do przekazania niezbędnych informacji.

– Rzekomy urzędnik poprosił seniorkę by przyniosła mu banknot 200 zł, tak by mógł spisać jego numery – mówi
komisarz Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Z drugiego pokoju kobieta przyniosła jeden z posiadanych banknotów. Nieznajomy, po zapisaniu numerów zwrócił go 90-latce.

Następnie oboje weszli do pokoju, gdzie przechowywana była reszta pieniędzy. Z relacji seniorki wynika że mężczyzna rozglądał się po pokoju i podziwiał jej kwiaty, co rozproszyło uwagę 90-latki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Oszustwo „na zmieniony numer”. 60-latka straciła prawie 10 tys. złotych

Po wyjściu z mieszkania mężczyzny, starsza pani zorientowała się, że jej oszczędności zniknęły. Natychmiast zgłosiła sprawę na policję. Straty zostały oszacowane na 4 tysiące złotych.

Policja poszukuje sprawcy i apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “Fałszywy „urzędnik” ukradł seniorce 4 tys. złotych. Wcześniej podziwiał jej kwiaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *