Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Przyczepili sanki do Passata. Kulig w lipcu zakończony pobytem w szpitalu

Na „ciekawy” pomysł wpadło dwóch znajomych podczas zakrapianego alkoholem spotkania. Mężczyźni postanowili przyczepić sanki do Passata i w upalną letnią noc urządzić sobie kulig. Niestety, przejażdżka zakończyła się na ogrodzeniu jednej z posesji.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek po północy w miejscowości Hrud w powiecie bialskim. 27-latek razem ze swoim 31-letnim znajomym spożywali alkohol. W pewnym momencie wpadli na pomysł, żeby trochę się rozerwać. Jako, że nic ciekawszego nie przychodziło im do głowy postanowili przyczepić sanki do VW Passata i urządzić sobie kulig…

Wszystko szło dobrze, dopóki sanki nie zaczepiły o pobocze i spowodowały kolizję z ogrodzeniem posesji.

– Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że kierując osobowym Volkswagenem ciągnął swojego kolegę na sankach. Niestety mężczyzna uderzył w płot – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Na miejscu mundurowi potwierdzili, że faktycznie kierujący osobówką ciągnął swojego 31-letniego znajomego na sankach. Pomysł na zabawę na pewno wydawał się mężczyznom świetny, ale niestety zakończył się pobytem w szpitalu jednego z nich.

– Poszkodowany 31-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tam została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla. I dodaje – Z kolei kierujący Passatem 27-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pijany i z wyrokiem na karku spowodował kolizję. Nie miał uprawnień i ważnego OC

27-letni kierowca VW Passata odpowie teraz przed sądem za swoje nierozważne zachowanie. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności oraz surowa kara finansowa w wysokości od 10 do 60 tysięcy złotych. Dodatkowo, może zostać nałożony na niego zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Wygląda na to, że ten nietypowy kulig zakończył się poważnymi konsekwencjami dla obu jego uczestników. Miejmy nadzieję, że na przyszłość panowie będą wybierać mniej ryzykowne formy rozrywki.

sanki przyczepione do Passata. Kulig w lipcu w miejscowości Hrud
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *