Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Wykonali wyrok na Dacii. Grozi im do 5 lat więzienia

Na posesji w gminie Sosnówka doszło do aktu wandalizmu. Grupa młodzieńców uszkodziła samochód, zarysowując karoserię i przebijając opony. Motyw? Osobiste nieporozumienia z właścicielem Dacii.

W sierpniowe popołudnie w gminie Sosnówka w powiecie bialskim do lokalnego komisariatu wpłynęło zgłoszenie. Policjanci zostali powiadomieni o akcie wandalizmu na jednej z posesji.

W wyniku zdarzenia, właściciel Dacii stanął przed koniecznością dokonania kosztownych napraw, gdyż nieznani sprawcy zniszczyli jego samochód – przebijając opony oraz rysując karoserię. Dodatkowo, na terenie posesji mieszkańcy wyczuli niepokojący zapach. Straty oszacowano na blisko 3 tys. złotych.

Śledztwo w tej sprawie podjęli kryminalni z wisznickiego komisariatu. Szybko ustalili personalia domniemanych sprawców. Okazało się, że to czwórka młodzieńców z tej samej gminy, w wieku od 14 do 22 lat.

– W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli również nóż, którego użyli sprawcy – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu świdnickiego. Kolizje, zjeżdżanie na pobocze i rowerowy rekordzista

W rozmowie z funkcjonariuszami młodzieńcy przyznali się do winy, tłumacząc się osobistymi nieporozumieniami z właścicielem samochodu. W celu dopełnienia „aktu zemsty”, na teren posesji poszkodowanego wrzucili również petardę.

Pełnoletni członkowie grupy usłyszeli już zarzuty, a ich sprawę rozpatrzy sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku najmłodszego uczestnika aktu wandalizmu, dalsze postępowanie będzie prowadzone przez sąd rodzinny.

odpowiedzą za uszkodzenie Dacii
fot. Policja | nóż użyty do przebicia opon w Dacii
odpowiedzą za akt wandalizmu
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *