LublinWiadomości

Konkurs Aktywni z Lublina wraca po trzyletniej przerwie

Do 25 sierpnia trwa nabór zgłoszeń do XV edycji konkursu Aktywni z Lublina promującego aktywność osób z niepełnosprawnością. Przedsięwzięcie ma na celu wyróżnienie wyjątkowych osiągnięć i inicjatyw na rzecz integracji i aktywizacji.

Jak zapewniają władze Lublina, miasto od lat dostrzega potencjał i aktywność osób z różnymi niepełnosprawnościami, widząc w nich inspirację dla podnoszenia jakości życia w mieście. Po trzyletniej przerwie, XV edycja konkursu, jest ponownie otwarta.

– Zachęcam, aby dostrzegając dokonania osób w naszym otoczeniu zgłaszać do konkursu tych, którzy swoim zaangażowaniem mogą być wzorem dla innych – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Inicjatywa skierowana jest zarówno do osób, jak i instytucji czy organizacji, które wyróżniają się osiągnięciami na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością. Konkurs rozstrzygany jest w trzech kategoriach:

1. Wybitne osiągnięcia zawodowe, twórcze i sportowe osób z niepełnosprawnością.
2. Inicjatywy realizowane przez osoby prywatne na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością.
3. Zaangażowanie organizacji w działalność na rzecz integracji i aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnością.

Wszystkie zgłoszenia można przesyłać pocztą lub dostarczać osobiście do siedzib wyznaczonych instytucji w Lublinie do 25 sierpnia. Ważne jest, aby zgłoszenie było kompletne i zawierało wszystkie wymagane informacje, w tym zgodę kandydata na udział w konkursie.

– Można je przesłać pocztą na adres Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych, ul. Zana 38, 20-601 Lublin lub dostarczyć osobiście do siedziby Wydziału (sekretariat, pok. 012, w godz. 7.30-15.30) lub do Biura Obsługi Mieszkańców (ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. F. Kleeberga 12 a, ul. Wolska 11). O zachowaniu terminu zgłoszenia decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin – informuje Izolda Boguta z lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 10. Edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Mieszkańcy wybiorą spośród 137 projektów

Za selekcję kandydatów odpowiedzialna jest Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Prezydencie Miasta Lublin. Wyróżnione osoby i organizacje zostaną przedstawione publiczności podczas uroczystej Gali Aktywni z Lublina zaplanowanej na wrzesień.

Więcej informacji oraz dokładne wymogi dotyczące zgłoszeń znajdują się na oficjalnej stronie miasta lublin.eu.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *