LublinNa sygnaleWiadomości

Zatrzymani za rozboj na Starym Mieście w Lublinie

Lubelscy policjanci zatrzymali grupę osób odpowiedzialnych za rozbój na 38-latku. Do napadu doszło na lubelskim Starym Mieście. Mężczyzna został zaatakowany i obrabowany przez swoich kompanów „od kieliszka”.

Do rozboju doszło w minioną sobotę, tuż po godzinie 10:00 na ul. Szambelańskiej. 38-latek nawiązał kontakt z grupą osób, z którymi następnie wspólnie spożywał alkohol. Spotkanie niespodziewanie przerodziło się w brutalny napad. W pewnym momencie, mężczyzna został zaatakowany przez towarzyszy „od kieliszka”, doprowadzony do stanu bezbronności i obrabowany. Złodzieje zabrali mu portfel wraz z dokumentami oraz gotówkę –  blisko 2500 złotych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Brutalny napad w Wąwozie Rury. Napastnik dusił i okradł 79-Latka

Dzięki szybkiej i skutecznej pracy, policjanci z Komisariatu Policji 1 w Lublinie zdołali zidentyfikować i zatrzymać sprawców tego przestępstwa. Wśród zatrzymanych są trzej mężczyźni w wieku 58, 56 i 32 lat oraz jedna kobieta w wieku 35 lat. Po przesłuchaniu wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

– Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – mówi młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z policji w Lublinie.

rozbój na lubelskim Starym Mieście
fot. Policja
rozbój na 38-latku w Lublinie, Policja zatrzymała sprawców
fot. Policja | zatrzymani za dokonanie rozboju na Starym Mieście w Lublinie

 

Jeden komentarz do “Zatrzymani za rozboj na Starym Mieście w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *