LublinNa sygnaleWiadomości

Drugi ze sprawców napadu na emeryta w Wąwozie Rury zatrzymany. Dzisiaj usłyszy zarzuty

Drugi z mężczyzn podejrzany o rozbój na 79-latku został zatrzymany przez Policję. Do napadu doszło w sierpniu tego roku w Wąwozie Rury w Lublinie. 44-latek, który wspólnie ze swoim młodszym kompanem zaatakował bezbronnego emeryta, zostanie dziś doprowadzony do prokuratury.

W sierpniowym upale, spacerujący po alejkach lubelskiego Wąwozu Rury 79-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Młodszy ze sprawców, 24-latek podduszał swoją ofiarę. Następnie bandyci zabrali 79-letniemu emerytowi saszetkę z pieniędzmi i telefon komórkowy. Straty zostały oszacowane na blisko 1200 złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Brutalny napad w Wąwozie Rury. Napastnik dusił i okradł 79-Latka

Pierwszy z napastników, 24-letni mieszkaniec Lublina, został zatrzymany przez policję niemal natychmiast po zdarzeniu i umieszczony w tymczasowej izbie zatrzymań. Wczoraj, po intensywnych poszukiwaniach, ujęto również jego wspólnika.

– 44-latek został zatrzymany na 7. komisariacie i dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty rozboju – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Policja złoży wniosek o tymczasowe aresztowanie obu sprawców.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zatrzymani za rozboj na Starym Mieście w Lublinie

44-latkowi za udział w brutalnym napadzie grozi teraz surowa kara. Zgodnie z prawem, za rozbój może zostać skazany nawet na 12 lat więzienia.

fot. Policja | Drugi ze sprawców napadu na emeryta w lubelskim Wąwozie Rury

3 komentarze do “Drugi ze sprawców napadu na emeryta w Wąwozie Rury zatrzymany. Dzisiaj usłyszy zarzuty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *