LublinNa sygnaleWiadomości

Brutalny napad w Wąwozie Rury. Napastnik dusił i okradł 79-Latka

W miniony piątek, podczas spaceru po lubelskim Wąwozie Rury, 79-letni mieszkaniec został brutalnie zaatakowany przez 24-letniego mężczyznę. Napastnik dusił swoją ofiarę. Następnie zabrał poszkodowanemu saszetkę z dokumentami, pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Straty oszacowano na blisko 1200 złotych.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w piątkowe popołudnie w Wąwozie Rury w Lublinie. 79-letni spacerowicz został niespodziewanie zaatakowany przez 24-letniego mieszkańca tego samego miasta. Młodszy mężczyzna podduszał swoją ofiarę, a następnie sprawcy zabrali bezbronnemu seniorowi saszetkę zawierającą dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Całkowita wartość skradzionego mienia to blisko 1200 złotych.

– Sprawca nie długo cieszył się wolnością. Został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji 7 w Lublinie – mówi młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Włamywacz złapany na plebanii w Lublinie. Ukradł wino mszalne i złotą biżuterię

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 24-latka na okres 3 miesięcy.

Zarzut, jaki usłyszał sprawca, to rozbój, za co zgodnie z polskim kodeksem karnym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie trwa.

fot. Policja

2 komentarze do “Brutalny napad w Wąwozie Rury. Napastnik dusił i okradł 79-Latka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *