LublinWiadomości

Klub MKS „Sygnał” otrzyma zaawansowane zaplecze za 2,7 mln zł

Sportowcy i sympatycy klubu MKS „Sygnał” mogą zacierać ręce. W listopadzie tego roku zostanie ukończona miejska inwestycja. Za kwotę ponad 2,7 miliona złotych, stadion na ulicy Zemborzyckiej zyska nowoczesną infrastrukturę.

W Lublinie, na obiektach sportowych MKS „Sygnał” przy ul. Zemborzyckiej, trwają intensywne prace modernizacyjne. Budowa weszła w decydującą fazę, a jej ukończenie jest zaplanowane na listopad bieżącego roku.

– Dzięki tej inwestycji poprawią się warunki uprawiania sportu dla zawodników, a także uczniów VI LO oraz mieszkańców dzielnic – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin w zakresie Inwestycji i Rozwoju.

Projekt obejmuje gruntowną renowację i rozbudowę istniejącego budynku szatni o powierzchni 236 m². Na zachodniej stronie budynku wyeliminowano stare schody i platformę, a na ich miejsce powstała dwupiętrowa, nowoczesna konstrukcja, zwiększając użyteczną powierzchnię o niemal 230 metrów kwadratowych. W pełni zmodernizowane zostały także istniejące pomieszczenia, w tym szatnie, sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze.

W nowej, dodatkowej części budynku na najniższej kondygnacji powstały trzy publicznie dostępne toalety i dwa magazyny. Piętro natomiast będzie domem dla sędziów, z trzema nowymi szatniami i prysznicami. Ponadto, obiekt zyskał nową elewację w barwach klubowych, ocieplenie ścian zewnętrznych, izolacje fundamentów, nową stolarkę drzwiową i oświetlenie.

Nie jest to pierwsza taka inicjatywa w tym rejonie. Trzy lata temu otwarto pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, zainstalowano również nowoczesne systemy nawadniające.

Nowe zaplecze MKS Sygnał
fot. Miasto Lublin | Nowe zaplecze MKS Sygnał

– Jednym z naszych priorytetów jest rozbudowa miejskiej infrastruktury sportowej zarówno tej przyszkolnej, jak i ogólnodostępnej oraz zarządzanej przez kluby. Tworzenie takiej bazy jest konieczne, by nie tylko wspierać młodych sportowców, ale też rozwijać pasje i dbać o formę oraz kondycję fizyczną dzieci i młodzieży – dodaje Artur Szymczyk.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze. Startuje głosowanie w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego!

Jeśli chodzi o obecny etap prac, to wszystkie interwencje zewnętrzne, w tym prace dekarskie, termomodernizacja i prace brukarskie, zostały już zakończone. Wnętrza budynku przechodzą finalne etapy wykończenia, takie jak malowanie i montaż sufitów podwieszanych. Firma JUR-BUD Usługi Budowlane z Lublina jest głównym wykonawcą tych robót.

Jest to inwestycja, która z pewnością wpłynie na rozwój sportu w Lublinie. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko oczekiwać na jej oficjalne otwarcie w listopadzie tego roku.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Nowe zaplecze MKS Sygnał
fot. Miasto Lublin | Nowe zaplecze MKS Sygnał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *