Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Trzech na jednego. Obywatele Ukrainy odpowiedzą za pobicie 42-latka

W Godowie (powiat opolski) doszło do brutalnego pobicia 42-letniego mieszkańca gminy Chodel. W związku z tą sprawą policja zatrzymała Trzech młodych mężczyźni w wieku od 18 do 23 lat. Wszyscy podejrzani, obywatele Ukrainy, są obecnie pod dozorem policji.

W Godowie, w powiecie opolskim, doszło do dramatycznego incydentu. 42-letni mieszkaniec gminy Chodel został brutalnie pobity przez trzech przypadkowo napotkanych mężczyzn.

– Mężczyźni wysiedli z samochodu, a następnie zaczęli bić pokrzywdzonego po całym ciele po czym odjechali – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z Policji w Opolu Lubelskim.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 10 września, około godziny 22:00. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze opolskiej jednostki rozpoczęli dochodzenie, które doprowadziło do zatrzymania potencjalnych sprawców. Okazali się nimi trzej obywatele Ukrainy w wieku od 18 o 23 lat. Mężczyźni zostali umieszczeni w izbie zatrzymań i usłyszeli już zarzuty dotyczące pobicia.

– Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili wszystkim zatrzymanym zarzut pobicia. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim – informuje rzeczniczka opolskiej Policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 20-latka zatrzymana za oszustwo metodą „na pracownika banku”. Wyłudziła ponad 30 tys. złotych

W ramach środka zapobiegawczego, nałożono na nich policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z ofiarą i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Zgodnie z polskim prawem, za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. Wszystkie okoliczności zdarzenia są w dalszym ciągu badane.

fot. Policja

2 komentarze do “Trzech na jednego. Obywatele Ukrainy odpowiedzą za pobicie 42-latka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *