LublinTurystykaWiadomości

Lublin obchodzi Światowy Dzień Turystyki. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

W środę, 27 września, Lublin wraz z lokalnymi instytucjami kultury i przewodnikami miejskimi uczci Światowy Dzień Turystyki. Na mieszkańców i turystów czekają liczne atrakcje, zarówno w obszarze kultury jak i związane z aktywnym wypoczynkiem.

Miasto Lublin we współpracy z instytucjami kultury i organizacjami turystycznymi przygotowało specjalną ofertę z okazji Światowego Dnia Turystyki. Tegoroczne wydarzenia mają na celu prezentację różnorodnych atrakcji, które miasto oferuje.

Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, podkreśla: – Lublin z roku na rok przyciąga coraz więcej podróżnych, przede wszystkim młodych ludzi z kraju i zagranicy. Program tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki w Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 jest doskonałym pretekstem do poznania naszego miasta.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin coraz bardziej atrakcyjny dla turystów

Wśród najważniejszych atrakcji, przygotowanych na 27 września, znalazły się propozycje nawiązujące do hasła tegorocznej edycji – „Turystyka i zielone inwestycje”. Dlatego nie zabraknie spacerów i wycieczek rowerowych. Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” zorganizuje bezpłatny spacer „Panoramy Lublina”. Ponadto, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na oprowadzanie szlakiem przyrodniczym. Z kolei dla miłośników „dwóch kółek” Rowerowy Lublin przygotował rajd doliną Ciemięgi.

Oprócz tego, w programie znalazło się również kilka propozycji dla tych, którzy chcą poznać bliżej historię miasta. W Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”, Domu Słów – Izbie Drukarstwa, czy na Lubelskiej Trasie Podziemnej odbędą się darmowe oprowadzania.

Niektóre instytucje, takie jak Ogród Botaniczny UMCS czy Muzeum Archidiecezji Lubelskiej (w Wieży Trynitarskiej), zaoferują nam z kolei promocyjne ceny biletów.

Natomiast Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza jutro na darmowy wstęp na wystawy stałe oraz do Kaplicy Trójcy Świętej!

Dodatkową atrakcją jest możliwość łatwiejszego zdobycia powerbanku w ramach akcji „Sezon Lublin”. W tym przypadku, liczba potrzebnych naklejek została obniżona z 25 do 20.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Trwa akcja Sezon Lublin 2023. Do zdobycia są miejskie gadżety

Warto zaznaczyć, że Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest od 1979 roku i ustanowiony został przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych. Tegoroczne obchody to już 43. edycja tego wydarzenia.

Światowy Dzień Turystyki
fot. materiały organizatora | Światowy Dzień Turystyki w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *