KulturaLublinMuzykaWiadomości

Przetańcz sobotę z Kaniorowcami na Placu Litewskim

„Tańcz z Kaniorowcami” wraca na Plac Litewski w Lublinie, zapraszając mieszkańców miasta i regionu do wspólnej zabawy i integracji międzypokoleniowej. To wyjątkowe wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 oraz jubileuszu 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Czy jesteś gotów na taneczny weekend? Jeśli tak, to Lublin ma dla Ciebie coś wyjątkowego. „Tańcz z Kaniorowcami” to wydarzenie, które nie tylko oferuje szansę na spontaniczną zabawę, ale także na zgłębienie polskich tradycji tanecznych. Na Placu Litewskim w sobotę, 16 września, od godziny 15:00, będzie można dołączyć do tańca bez względu na wiek i posiadane umiejętności.

Jak podkreślają organizatorzy celem wydarzenia jest nauka polskich tańców ludowych i narodowych.

– Piękne melodie i tańce od lat żywe w tradycji naszego regionu są wciąż doskonałym impulsem do zabawy i wspólnego spędzania czasu. W tym roku starsi oraz młodsi mieszkańcy i mieszkanki Lublina mieli już kilkakrotnie możliwość wzięcia udziału w potańcówkach, jak również nauce organizowanej przez Kaniorowców – zachęca Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

To wydarzenie jest szczególne również z innego powodu – wpisuje się ono w obchody 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, znanego również jako Kaniorowcy. Założony w 1948 roku przez Wandę Kaniorową, zespół jest jednym z pionierskich grup folklorystycznych w Polsce. Do tej pory przez jego szeregi przewinęło się blisko 35 000 tancerzy i tancerek. Z biegiem lat, Kaniorowcy nie tylko zyskali sławę w Polsce, ale także za granicą, prezentując swoje umiejętności na różnych kontynentach.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rodzinny Piknik Europejski w Kraśniku. Wystąpi m.in. Andrzej Rosiewicz

Ostateczny akcent tego tanecznego spotkania w Lublinie? Jest to jedna z ostatnich okazji w tym roku, by doświadczyć autentycznej atmosfery polskiej potańcówki w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

fot. materiały organizatora

Jeden komentarz do “Przetańcz sobotę z Kaniorowcami na Placu Litewskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *