ImprezyKulturaLubelskieWiadomościZ regionu

Rodzinny Piknik Europejski w Kraśniku. Wystąpi m.in. Andrzej Rosiewicz

W niedzielę, 17 września, w Kraśniku odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski, pełen edukacyjnych i rozrywkowych atrakcji dla każdego. Od funduszy unijnych przez pokazy ratownicze, aż po muzyczne ekstrawagancje. Czy jest lepszy sposób na spędzenie weekendu z rodziną?

Przygotujcie się na niezapomnianą niedzielę. Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski, serdecznie zaprasza do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku, gdzie wystartuje wielki Rodzinny Piknik Europejski. To będzie dzień pełen emocji, nauki i doskonałej zabawy.

Co nas tam czeka? Oto kilka punktów programu:

Strefa unijna: Eksperci z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące funduszy unijnych. Można będzie również sprawdzić swoją wiedzę w quizach i konkursach – z nagrodami, oczywiście!

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Pokazy ratownictwa i używania specjalistycznego sprzętu przez PSP i OSP. Chcesz nauczyć się, jak udzielić pierwszej pomocy? To doskonała okazja.

Strefa gier i zabaw: Dmuchane zamki, warsztaty plastyczne, malowanie buziek i wiele więcej. Nawet oficjalna maskotka Unii Europejskiej, Syriusz, będzie bawiła się razem z uczestnikami.

Rozrywka na najwyższym poziomie: Koncerty, występy solistów i tancerzy. Na scenie zobaczymy m.in. Andrzeja Rosiewicza, młodego akordeonistę Miłosza Bachonko, artystów Opery Lubelskiej, kapelę „Swojacy” oraz Zespół Wokalny „Jubilat”.

Swoje stoiska przygotują m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kraśniku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku oraz służby mundurowe.

Dodatkowo, dla osób o szczególnych potrzebach przygotowano pomoc asystencką oraz specjalne pomieszczenie higieniczno-sanitarne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Artyści i instytucje kultury wyróżnieni przez marszałka (zdjęcia)

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, od klaunów i szczudlarzy, aż po warsztaty z nowych technologii. Jeśli jesteś ciekaw świata, nie przegap prelekcji Tomasza Jacykowa na temat równości i niedyskryminacji.

Jak informują organizatorzy wydarzenia: – Cykl Rodzinnych Pikników Europejskich w Województwie Lubelskim to promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich w naszym regionie, a także możliwość edukacji poprzez zabawę już najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Ważne jest, aby społeczeństwo wiedziało, jak wiele zmienia się w ich najbliższej okolicy dzięki Funduszom Europejskim.

Piknik oficjalnie otworzy Marszałek Województwa Lubelskiego. Początek zaplanowano na godzinę 15:00. Najlepsze? Wszystko za darmo!

Rodzinny Piknik Europejski w Kraśniku
fot. materiały organizatora

2 komentarze do “Rodzinny Piknik Europejski w Kraśniku. Wystąpi m.in. Andrzej Rosiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *