LublinWiadomościZdrowie

Profesor z Lublina dołącza do światowej elity medycznej

Polska nauka zdobywa międzynarodowe uznanie. Profesor Magdalena Chrościńska-Krawczyk z Lublina została mianowana członkiem prestiżowego amerykańskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Amerykańskiej Akademii Mózgowego Porażenia Dziecięcego i Medycyny Rozwojowej. To kolejny krok w jej imponującej karierze.

W świecie medycyny zaszła istotna zmiana, która niewątpliwie wpłynie na rozwój badań nad porażeniem mózgowym i niepełnosprawnością u dzieci. Profesor Magdalena Chrościńska-Krawczyk z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, została zaproszona do udziału w elitarnym Komitecie ds. Międzynarodowych w ramach Amerykańskiej Akademii Mózgowego Porażenia Dziecięcego i Medycyny Rozwojowej – ang. American Academy for Cerebral Palsy and Developmental Medicine (AACPDM).

Wybór profesor odbył się podczas trwającego właśnie w Chicago kongresu AACPDM. – Bardzo się cieszę, że mogę być członkiem tej międzynarodowej społeczności, to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie – przyznała Prof. Chrościńska-Krawczyk, która z radością podzieliła się tą wiadomością.

Odgrywanie kluczowej roli w AACPDM to nie tylko wyróżnienie, ale także odpowiedzialność. Instytucja ta jest znana ze swojej działalności mającej na celu popularyzację interdyscyplinarnego podejścia do edukacji medycznej oraz promowanie doskonałości w badaniach i usługach związanych z porażeniem mózgowym i różnymi formami niepełnosprawności już od wczesnego dzieciństwa.

Nie jest to pierwsza rola międzynarodowa Profesor. Jest ona również polskim przedstawicielem w Europejskiej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej (EACD) i członkiem World Musce Society (WMS). W ramach tych organizacji zajmuje się edukacją, etyką i niwelowaniem różnic kulturowych, ekonomicznych i społecznych w Europie na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. WMS koncentruje się na rozwijaniu nauki o zaburzeniach nerwowo-mięśniowych i opiece nad osobami żyjącymi z takimi zaburzeniami.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski szpital zyskuje status ośrodka szkoleniowego. W tle chirurgia robotyczna

Jeszcze więcej obowiązków czeka na Profesor Chrościńską-Krawczyk w najbliższej przyszłości. Od 1 października 2023 roku obejmie ona bowiem stanowisko Kierownika Kliniki Neurologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Przyjęcie do AACPDM i nowa rola w Lublinie to dowód na to, że polska medycyna i nauka idą naprzód, zdobywając międzynarodowe uznanie i wpływając na globalne standardy w medycynie. To także inspirujący przykład dla młodych naukowców, pokazujący, że granice w nauce są tylko tymczasowe.

fot. materiały prasowe

2 komentarze do “Profesor z Lublina dołącza do światowej elity medycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *