Biała PodlaskaWiadomościZ regionu

Wypadki na ścieżce rowerowej w Białej Podlaskiej. Bezpieczeństwo rowerzystów na celowniku

Wypadki na ścieżce rowerowej w Białej Podlaskiej miały miejsce na popularnym trakcie dla rowerzystów przy ulicy Witoroskiej. W ciągu kilku godzin doszło do dwóch kolizji, które zakończyły się obrażeniami i hospitalizacją poszkodowanych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godzinie 16.00, gdy na łuku drogi 69-letnia rowerzystka została potrącona z tyłu przez innego cyklistę. W wyniku uderzenia obydwoje spadli z rowerów, a 47-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 17.40 na tej samej ścieżce rowerowej. W trakcie wymijania, 32-letnia kobieta i 17-letni młodzieniec zderzyli się, prawdopodobnie zaczepiając się kierownicami. Rowerzystka doznała obrażeń i również została przewieziona do szpitala.

Pozostała dwójka uczestników tych wypadków odniosła ogólne potłuczenia, które nie wymagały hospitalizacji. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, co potwierdziły przeprowadzone badania.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie nietrzeźwego rowerzysty z Renault

Teraz Policja analizuje okoliczności obu wypadków, aby ustalić ich przyczyny. Mundurowi apelują do wszystkich rowerzystów o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Rowerzyści jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na tragiczne skutki wypadków.

wypadki na ścieżce rowerowej w Białej Podlaskiej 2

Dwa wypadki na ścieżce rowerowej w Białej Podlaskiej – fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *