ChełmNa sygnaleWiadomościZ regionu

Latami znęcał się nad rodziną. Kota polewał wrzątkiem

W małej miejscowości w gminie Dubienka (powiat chełmski) doszło do bulwersującego przypadku domowej przemocy. 39-latek przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Nie oszczędzał również zwierząt domowych – podczas jednej z awantur oblał kota wrzątkiem. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W ostatnią niedzielę dyżurny komendy policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Po jednej z awantur domowych mieszkanka gminy Dubienka postanowiła powiadomić służby o trwającej w jej domu gehennie.

Gdy mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że 39-letni sprawca, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę, podczas której groził żonie nożem, a nawet oblał wrzątkiem ich kota.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że mężczyzna od lat znęca się psychicznie i fizycznie nie tylko nad swoją żoną, ale również nad czwórką dzieci. Zdarzało się, że uniemożliwiał im korzystanie z łazienki czy spożywanie posiłków. 39-latek usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodziną oraz maltretowania zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Siłą wepchnęli 34-latkę do bagażnika i odjechali. Sprawcą okazał się były parter

– Wdrożona też została procedura „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – informuje komisarz Ewa Czyż z Policji w Chełmie.

Sąd Rejonowy w Chełmie, na podstawie wniosku Policji i prokuratury, podjął decyzję o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego wobec oskarżonego. Na razie mężczyzna spędzi w areszcie trzy najbliższe miesiące. Jeżeli dowody zostaną potwierdzone, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

4 komentarze do “Latami znęcał się nad rodziną. Kota polewał wrzątkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *