EdukacjaLublinWiadomości

Studenci mogą podnieść swoje kompetencje. Wraca projekt „Kawiarenki”

Bezpłatne warsztaty przygotowane przez lubelskie firmy, a także praktyki, staże i propozycje pracy. To wszystko oferuje kolejna edycja miejskiego projektu „Kawiarenki” adresowanego do lubelskich studentów. Nabór do projektu potrwa do 15 kwietnia.

Miejskie projekt „Kawiarenki” skierowany jest do studentów od II do V roku studiów oraz firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie. Program obejmuje liczne warsztaty poświęcone m.in. sztucznej inteligencji, zarządzaniu, czy autoprezentacji. Ale to nie wszystko.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin i edukacyjna przyszłość IT. 28 lubelskich szkół weźmie udział w pilotażowym programie

Uczestnicy będą mieli szansę poznać kulisy pracy w korporacji, specyfikę branży IT oraz nowoczesne systemy księgowe. Podczas spotkań poruszony zostanie również temat współpracy międzynarodowej.

– Mapa aktywności zaproponowanych przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie kompetencjejutra.lublin.eu – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Projekt „Kawiarenki”, realizowany w ramach programu „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość”, powstał z inicjatywy Miasta we współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych, lubelskimi uczelniami i środowiskiem edukacyjnym.

– Dzięki współpracy miasta z przedstawicielami biznesu i uczelniami młodzi ludzie w Lublinie otrzymają szansę na rozwój kompetencji i rozpoczęcie własnej ścieżki zawodowej. Głównym celem naszego projektu jest umożliwienie lubelskim studentkom i studentom wejścia na rynek pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych oraz wsparcie naszych partnerów projektowych w pozyskiwaniu nowych, kompetentnych kadr. Dodatkowo, uczestnicy projektu podnoszą kwalifikacje niezbędne na obecnym rynku pracy, w tym lingwistyczne, programistyczne i miękkie – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zgłoś pomysł na biznes i zgarnij kasę. Startuje druga edycja Lublin Up!

Wiosenna edycja projektu potrwa do 25 kwietnia. Zgłoszenia można wysyłać do 15 kwietnia poprzez formularz dostępny online.

fot.

 

Jeden komentarz do “Studenci mogą podnieść swoje kompetencje. Wraca projekt „Kawiarenki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *