BiznesLublinWiadomości

Zgłoś pomysł na biznes i zgarnij kasę. Startuje druga edycja Lublin Up!

Ruszył nabór do drugiej edycji międzyuczelnianego konkursu Lublin Up!, którego celem jest wyłonienie i wsparcie najbardziej obiecujących projektów biznesowych oraz pomoc młodym talentom w procesie komercjalizacji ich pomysłów. Zgłoszenia można przesyłać do 14 kwietnia.

Konkurs organizowany jest przez lubelskie uczelnie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnikę Lubelską, skupione w Związku Uczelni Lubelskich, we współpracy z Miastem Lublin. Lublin Up! adresowany jest do studentów, doktorantów oraz młodych naukowców tych uczelni, którzy tworząc zespoły projektowe (od 2 do 5 osób), mogą zgłaszać swoje pomysły biznesowe.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Konkurs „Miasto kultury w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2029” rozstrzygnięty. Wsparcie otrzyma 18 projektów

– Kolejny już rok wspólnie z lubelskimi uczelniami wspieramy młodych przedsiębiorców, szukających sposobów na zrealizowanie swoich pomysłów na stworzenie biznesu. Poprzez konkurs Lublin Up! chcemy rozwijać wśród młodzieży kompetencje w zakresie przedsiębiorczości oraz zachęcić do budowania własnej firmy w Lublinie. Zapraszam do przesyłania zgłoszeń. Autorzy najciekawszych z nich skorzystają ze wsparcia doświadczonych mentorów, którzy pomogą w rozwijaniu zaproponowanych projektów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Co istotne, projekty muszą wpisywać się w strategiczne obszary rozwoju Miasta, zgodnie z założeniami Strategii Lublin 2030, obejmujące m.in.: przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zdrowe społeczeństwo, inteligentne sieci i ICT, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej, nowoczesne usługi biznesowe czy innowacyjną logistykę.

W trakcie konkursu wybrane zespoły projektowe skorzystają z profesjonalnych warsztatów rozwoju biznesu oraz mentoringu indywidualnego.

– Uczestnicy będą pracować pod okiem doświadczonych trenerów i mentorów, w tym przedstawicieli środowiska biznesowego, akademickiego oraz organizacji wspierających startupy. Młodzi pomysłodawcy rozwiną koncepcje na biznes wykorzystując innowacyjne metody i narzędzia w tym m.in.: Biznes Model Canvas, czy Design Thinking – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Jak zapewniają organizatorzy, zespoły projektowe będą miały również możliwość weryfikacji potencjału swoich innowacyjnych pomysłów w kontekście wymagań rynku, co ma umożliwić im planowanie dalszych kroków w kierunku komercjalizacji biznesu.

Kolejnym etapem będzie prezentacja projektów biznesowych przed Jury podczas gali Demo Day. Najlepsze trzy pomysły zostaną nagrodzone voucherami o wartości odpowiednio: 12, 8 i 5 tys. zł brutto, do wykorzystania na usługi wsparcia biznesowego.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fabryka Cukierków Pszczółka będzie współpracować z inżynierami z Politechniki Lubelskiej

Aby wziąć udział w konkursie Lublin Up! należy do 14 kwietnia wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Dla osób potrzebujących wsparcia organizatorzy zaplanowali spotkanie informacyjne, które odbędzie się online w najbliższy czwartek, 21 marca, o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie Związku Uczelni Lubelskich. Rolę koordynatora wydarzenia pełni Fundacja „OIC Poland”.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

 

2 komentarze do “Zgłoś pomysł na biznes i zgarnij kasę. Startuje druga edycja Lublin Up!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *