ChełmNa sygnaleWiadomościZ regionu

Znęcał się nad żoną. Koszmar kobiety trwał 3 lata

Mężczyzna, który od blisko 3 lat znęcał się nad swoją żoną został zatrzymany przez policję. 72-latek w dniu zatrzymania zaatakował kobietę gazem łzawiącym. Wcześniej groził jej również pozbawieniem życia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

72-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego został zatrzymany przez policję podczas interwencji domowej. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna nadużywał alkoholu i niejednokrotnie będąc pod jego wpływem znęcał się nad swoją żoną. Od blisko 3 lat stosował wobec kobiety zarówno przemoc psychiczną jak i fizyczną.

– W dniu zatrzymania używał wobec niej gazu łzawiącego i popychał. We wcześniejszym okresie z nożem w ręku groził jej też pozbawieniem życia – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji.

72-latek usłyszał wczoraj zarzuty znęcania się nad żoną. Był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.

– Funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – informuje rzeczniczka z policji w Chełmie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zaatakował dziadków nożem. Dziadek nie żyje, babcia walczy o życie w szpitalu

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Sawin środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *