ŁęcznaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Rowerzystka potrącona przez samochód w gminie Milejów

Wczoraj na terenie gminy Milejów doszło do wypadku, w którym ucierpiała 59-letnia rowerzystka. Kobieta wyjechała z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierująca jednośladem trafiła do szpitala.

– Wczoraj dyżurny łęczyńskiej komendy został powiadomiony, że na ternie gminy Milejów została potrącona rowerzystka – mówi młodszy aspirant Izabela Zięba z łęczyńskiej policji. I dodaje – Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 59 letnia cyklistka zjechała z drogi podporządkowanej wprost pod jadący samochód marki Toyota.

Poszkodowana rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że 33-letni kierowca Toyoty oraz 59-letnia rowerzystka byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Policja uczula, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, posesji czy z pola należy dokładnie rozejrzeć się i upewnić, co się dzieje po obu stronach jezdni, na którą wjeżdżamy. Podczas włączania się do ruchu kierujący ma bezwzględny obowiązek ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jadący elektryczną hulajnogą 11-latek zderzył się z Audi. Interweniował śmigłowiec LPR

– Przypominamy również o zasadzie ograniczonego zaufania. Zdarzają się pewne miejsca, w których to innym kierowcom nie należy do końca ufać. Są to szczególnie sytuacje związane z włączeniem się do ruchu – radzi młodszy aspirant Izabela Zięba.

Mundurowi ustalają teraz  wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Jeden komentarz do “Rowerzystka potrącona przez samochód w gminie Milejów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *