LubelskieNa sygnaleWiadomości

Lubelska Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się produkcją papierosów. 10 osób zatrzymanych

100 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów oraz 750 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. W sprawie zatrzymano dziesięć osób w wieku od 34 do 75 lat.

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym wytwarzaniem i dystrybucją wyrobów tytoniowych działała na terenie woj. mazowieckiego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tytoń i 140 tysięcy sztuk papierosów przejętych przez lubelską policję

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie w ramach akcji wymierzonej w nielegalny proceder zatrzymali na terenie Warszawy łącznie dziesięć osób w wieku od 34 do 75-lat, w tym dwóch obywateli Armenii.

– W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych oraz miejsc służących jako magazyny i pomieszczenia produkcyjne zabezpieczyliśmy linie służącą do produkcji papierosów, różnego rodzaju opakowań na papierosy, a także ponad 100 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 750 kg krajanki tytoniowej. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali przewiezieni do Lublina i osadzeni w policyjnym areszcie – poinformował podkomisarz Kamil Karbowniczek, oficer prasowy KWP w Lublinie

Lubelska Policja rozbiła gruppę przestępczą zajmującą się produkcją papierosów
fot. Policja

Jak się okazało, przestępczym procederem kierował 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Śledczy pracujący pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie ustalili, że zatrzymane osoby w okresie od maja do lipca 2023 roku wyprodukowały i magazynowały na terenie Warszawy łącznie ok. 700 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Następnie nielegalny towar trafiał na rynek.

Z tytułu nieodprowadzonego cła, podatku akcyzowego i podatku VAT Skarbu Państwa stracił blisko milion złotych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przemyt papierosów wartych ponad pół miliona złotych udaremniony w Koroszczynie

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie postawiono im zarzuty popełniania przestępstw akcyzowych. Ponadto, pięć osób, w tym trzech mężczyzn w wieku 44, 59 i 75-lat oraz dwie kobiety w wieku 34 i 66-lat usłyszało dodatkowo zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wobec 44-latka i 59-latka i z gminy Tłuszcz sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast wobec pozostałych ośmiu osób: poręczenia majątkowe, dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

Lubelska Policja rozbiła gruppę przestępczą zajmującą się produkcją papierosów
fot. Policja

Jeden komentarz do “Lubelska Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się produkcją papierosów. 10 osób zatrzymanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *