LubelskieSportWiadomości

Tour de Pologne wraca na Lubelszczyznę. Tym razem pojadą kobiety

Dotychczas drogami województwa lubelskiego przejeżdżali kolarze poprzednich edycji Tour de Pologne. Teraz przyszedł czas na kobiety. Tour de Women, które po ośmiu latach wraca do Polski, odbędzie się w dniach 28-30 czerwca br. Rywalizację zawodniczek na malowniczych trasach Lubelszczyzny pokaże stacja Eurosport.

Wystartują w piątek, 28 czerwca, z placu Litewskiego. Tam też zakończy się krótki, 4-kilometrowy, przejazd po Krakowskim Przedmieściu i alejach Racławickich, będący jednocześnie prezentacją zawodniczek. Jak mówi Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu: – „wystartujemy wieczorową porą, po pracy”.

Tour de Pologne wraca na Lubelszczyznę
fot. UMWL

W wyścigu wezmą udział najlepsze zawodniczki z całego świata. Swój udział zgłosiło aż 19 ekip z czego trzy, w tym Polska, Dania i Ukraina, to reprezentacje narodowe.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ludzie z żelaza będą się ścigać w Okunince

– Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie po ośmiu latach robimy turniej dla kobiet. Ten wyścig wróci w bardzo dobrej formie. To będzie wielka uczta kolarska – dodaje Czesław Lang.

Drugi, liczący 136 kilometrów, etap rozpocznie się następnego dnia w Krasnymstawie, a zakończy w Kraśniku. Po drodze organizatorzy przewidzieli dwie premie lotne w Batorzu (powiat janowski) i Radecznicy (powiat zamojski).

Tour de Pologne wraca na Lubelszczyznę
fot. UMWL

Z wyścigu realizowane będą transmisje online, realizowane z wykorzystaniem helikopterów i kamer bezprzewodowych. Podczas transmisji telewizyjnej w Eurosporcie pokazane zostaną także atrakcyjne miejsca w regionie, a komentatorzy zaprezentują sporą garść ciekawostek na temat Lubelszczyzny.

– Wyścig wiedzie przez piękny krajobraz. Pokazanie naszego regionu podczas Tour de Pologne Women spowoduje większą rozpoznawalność województwa lubelskiego, co przełoży się na większą liczbę turystów. Takimi akcjami nie tylko zwiększamy ruch turystyczny, ale pokazujemy, że nasz region jest przygotowany na rozwój gospodarczy, co zachęca inwestorów – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej marszałek Jarosław Stawiarski.

Ostatniego dnia wyścigu, w niedzielę 30 czerwca, zawodniczki staną na mecie w Nałęczowie i wystartuję w kierunku Kazimierza Dolnego. Tam będzie czekać na nich pięć rund wokół miasta, liczących łącznie 73 kilometry.

Tour de Pologne wraca na Lubelszczyznę
fot. UMWL

Województwo lubelskie było już niejednokrotnie areną zmagań kolarzy. W 2021 roku dwa początkowe etapy 78. Tour de Pologne przebiegały przez nasz region. A w kolejnym wyścigu, który odbył się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia 2022 roku, przez Lubelszczyznę prowadziły aż 3 etapy.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Świdnik zaprasza na Air Festival, największą imprezę lotniczą po tej stronie Wisły

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń sportowych w naszym kraju, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour w kolarstwie szosowym, zrzeszającego największe imprezy kolarskie w tym Tour de France czy Giro d’Italia.

fot. UMWL

2 komentarze do “Tour de Pologne wraca na Lubelszczyznę. Tym razem pojadą kobiety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *