LublinNa sygnaleWiadomości

Jechał slalomem przez centrum Lublina. Miał prawie 4 promile!

Lubelscy policjanci zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę Alfy Romeo. Mężczyzna, który jechał tzw. zygzakiem, został wypatrzony przez mundurowych w centrum miasta. Jak się okazało w organizmie miał blisko 4 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę, 5 czerwca, w nocy. Policjanci lubelskiej drogówki zwrócili uwagę na Alfę Romeo, która poruszała się ulicą Krakowskie Przedmieście. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pijany.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wyprzedzał na pasach trzymając między kolanami butelkę wódki. Miał ponad 3,5 promila

– Kierowca zachowywał się niepewnie. Nie trzymał prawidłowego toru jazdy, stwarzając duże zagrożenie bezpieczeństwa – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą służbowego auta siedział 35-latek, który już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie bardzo pijanego.

– Badanie alkomatem pokazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie kierowcy – poinformował nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Złamał cztery dożywotnie zakazy prowadzenia. W dodatku był… pijany

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ale konsekwencje pijackiego rajdu mogą okazać się dla niego znacznie poważniejsze. Mężczyźnie grozi bowiem do lat 3 więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet przepadek równowartości auta.

2 komentarze do “Jechał slalomem przez centrum Lublina. Miał prawie 4 promile!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *