Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Kierował bez uprawnień z 4 promilami w organizmie. Na koniec zaparkował pod komendą

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierujący Volkswagenem 31-latek. Mężczyzna poruszał się całą szerokością jezdni. Gdy się zatrzymał świadkowie zabrali mu kluczyki i wezwali policjantów. Ci nie mieli daleko, bo 31-latek zaparkował… na przeciwko komendy.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 13 czerwca, w Opolu Lubelskim. Ok. godz. 22:00 policjanci dostali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu pijanego kierowcy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jechał slalomem przez centrum Lublina. Miał prawie 4 promile!

– Zgłaszający relacjonował, że jadąc po centrum Opola Lubelskiego zauważył jadącego przed nim Volkswagena. Kierowca jechał slalomem stwarzając zagrożenie dla innych. Następnie najechał na krawężnik i zatrzymał się naprzeciwko opolskiej komendy – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z Policji w Opolu Lubelskim.

Świadkowie – funkcjonariusz Służby Więziennej i strażak OSP, podejrzewając, że kierowca jest pijany, zabrali mu kluczyki jeszcze przed przyjazdem policji.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierującego Volkswagenem 31-latka. Wynik był porażający. Mężczyzna miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z dożywotnim zakazem kierowania na koncie i 4 promilami w organizmie wybrał się autem po alkohol

Ponadto, wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

O dalszym losie 31-latka zadecyduje teraz sąd. Grozi mu m.in. do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz przepadek auta.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Kierował bez uprawnień z 4 promilami w organizmie. Na koniec zaparkował pod komendą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *