LubelskieNa sygnaleWiadomościZ regionu

Tragiczny bilans długiego weekendu na Lubelszczyźnie. Wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy

Miniony weekend na Lubelszczyźnie przyniósł serię wypadków drogowych – w ich wyniku 3 osoby zginęły, a 28 zostało rannych. Policja interweniowała także w przypadku 98 nietrzeźwych kierowców i odnotowała 200 kolizji. Zakończyła się również międzynarodowa akcja „Prędkość”.

Długi weekend na Lubelszczyźnie rozpoczął się od policyjnej akcji „Prędkość”. Mundurowi w ramach działań koordynowanych przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL, dokonywali pomiarów prędkości kierujących pojazdami za pomocą mierników i wideorejestratorów. W wyniku tej akcji na terenie całego województwa ujawniono 1920 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Aż 1788 z nich to przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 1201 miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych. 15 kierowcom zatrzymano prawa jazdy – dziewięć z nich za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Makabryczny wypadek w Staninie. 27-latek zginął przygnieciony przez traktor

– Pomimo naszych wzmożonych kontroli i apeli o rozważną jazdę zgodną z przepisami, od piątku do wtorku na drogach Lubelszczyzny doszło do 22 wypadków, w których 28 osób zostało rannych, a trzy osoby poniosły śmierć – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej policji.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Chodel. 77-letni kierujący Oplem Astra nie ustąpił pierwszeństwa BMW, co doprowadziło do śmierci trzech pasażerek Opla.

Jednak nie tylko drogi były miejscem tragicznych wydarzeń. W powiecie parczewskim 47-letni mieszkaniec Lublina zginą, skacząc „na główkę” z pomostu do jeziora bialskiego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek w Chodlu. Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, a dwie trafiły do szpitala

W regionie doszło także do dwóch śmiertelnych wypadków w rolnictwie. W powiecie łukowskim 27-latek został przygnieciony przez ciągnik podczas podłączania przyczepy. W powiecie kraśnickim 56-latek kierujący kombajnem wjechał w starorzecze rzeki, co spowodowało przewrócenie się pojazdu i śmierć mężczyzny znajdującego się w środku.

Wzmożone działania policji miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu. Niemniej jednak, mimo apeli i kontroli, bilans znowu okazał się tragiczny.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Tragiczny bilans długiego weekendu na Lubelszczyźnie. Wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *