ŁukówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Jadący elektryczną hulajnogą 11-latek zderzył się z Audi. Interweniował śmigłowiec LPR

Kierujący elektryczną hulajnogą 11-latek został potrącony przez samochód marki Audi. Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie powiatu łukowskiego. Chłopak wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR.

Wczoraj przed godziną 12.00 w Popławach-Rogalach miał miejsce niebezpieczny wypadek z udziałem małoletniego. Jadący hulajnogą 11-latek zignorował stojący przed skrzyżowaniem znak Stop i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Audi.

– 37-latka mówiła mundurowym, że chłopiec wyjechał z drogi podporządkowanej z prawej strony, bezpośrednio przed jej auto. Kobieta odruchowo odbiła w lewą stronę i gwałtownie hamowała – relacjonuje aspirant sztabowy Marcin Józwik z łukowskiej policji.

Pomimo szybkiej reakcji kierowcy chłopiec wraz z hulajnogą znalazł się na przedniej szybie samochodu, a następnie upadł na pobocze.

W wyniku zderzenia 11-latek doznał obrażeń ciała i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierująca Audi, 37-letnia mieszkanka gminy Trzebieszów, była trzeźwa w chwili wypadku.

– Mundurowi dowiedzieli się, że pokrzywdzony 11-latek nie ma karty rowerowej – dokumentu który uprawniałby chłopca do poruszania się po drogach elektryczną hulajnogą – mówi rzecznik łukowskiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Krasnobród: 52-latka wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo

Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tego wypadku. Przesłuchani zostaną świadkowie oraz rodzice pokrzywdzonego 11-latka.

Policja przypomina, że do kierowania hulajnogą elektryczną wymagane są uprawnienia:

  • od osób w wieku od 10 do 18 roku życia, wymagana jest karta rowerowa lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1, T
  • od osób które ukończyły 18 lat nie wymaga się uprawnień
  • dzieci w wieku do 10 lat będą mogły poruszać się urządzeniem transportu osobistego jedynie w strefie zamieszkania pod opieką osoby dorosłej

 

Audi zderzyło się z elektryczną hulajnogą interweniował śmigłowiec LPR
fot. Policja

 

3 komentarze do “Jadący elektryczną hulajnogą 11-latek zderzył się z Audi. Interweniował śmigłowiec LPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *