Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

Świdnik: 11-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

Wczoraj, na Alei Lotników Polskich w Świdniku 11-letni chłopiec, poruszający się na hulajnodze elektrycznej, został potrącony przez samochód osobowy marki Volkswagen. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

W czwartkowy wieczór, 12 października, tuż po godzinie 18:00 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie. Z informacji wynikało, ze na Alei Lotników Polskich doszło do poważnego incydentu drogowego, w którym poszkodowany został 11-letni chłopiec.

Jak podają funkcjonariusze, 34-letni mieszkaniec Świdnika, kierujący pojazdem marki Volkswagen, nie ustąpił pierwszeństwa 11-latkowi, który poruszał się na elektrycznej hulajnodze po przejeździe dla rowerów. W wyniku zdarzenia chłopiec upadł na jezdnię, doznając obrażeń ciała. Natychmiast został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jadący elektryczną hulajnogą 11-latek zderzył się z Audi. Interweniował śmigłowiec LPR

Na miejscu policjancie przebadali alkomatem kierowcę Volkswagena. Wyniki potwierdziły, że 34-latek był trzeźwy w momencie wypadku. Teraz to na barkach świdnickiej policji spoczywa obowiązek wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi apelują o rozwagę na drodze.

Jeden komentarz do “Świdnik: 11-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *