Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Dramatyczny poranek na DK-2. 42-latek zderzył się z łanią łosia

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Krzewica (powiat bialski), gdzie kierujący Citroenem Jumper zderzył się z łanią łosia.

Dzisiaj przed godziną 6:00, na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Krzewica (gmina Międzyrzec Podlaski) doszło do kolizji samochodu osobowego z dzikim zwierzęciem. Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji, 42-latek kierujący samochodem marki Citroen Jumper zderzył się z łanią łosia, która niespodziewanie wybiegła na jezdnię.

Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy w chwili zdarzenia.

42-latek zderzył się z łanią łosia
fot. Policja | 42-latek zderzył się z łanią łosia na DK-2

Niestety, w wyniku incydentu obrażeń ciała doznał pasażer Citroena. Mężczyzna został przetransportowany do najbliższego szpitala.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wincentów: Bliskie spotkanie Opla z Łosiem na DK-19

– Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi – apeluje komisarz Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji

Funkcjonariusze wciąż ustalają wszystkie okoliczności tego niecodziennego wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *