ŁukówWiadomościZ regionu

Niewybuchy znalezione na jednej z posesji w powiecie łukowskim

O sensacyjnym znalezisku poinformował mundurowych mieszkaniec Dąbia w powiecie łukowskim. Niewybuchy odkopała pracująca na jego posesji koparka.

Niewybuchy przypadkowo odkopał operator koparki pracujący na terenie jednej z posesji w miejscowości Dąbie. Mężczyzna w pewnym momencie zauważył mocno skorodowane przedmioty wyglądem przypominające niewybuchy. Okazało się, że były to kilkudziesięciocentymetrowe pociski artyleryjskie z materiałem wybuchowym w środku.

– Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Następnie na miejsce przyjechali saperzy, którzy zabrali niewybuch do neutralizacji na poligonie – relacjonuje aspirant sztabowy Marcin Józwik z policji w Łukowie.

Odnaleziona w Dąbiu amunicja pochodzi z czasów II wojny światowej.

Policja apeluje by w podobnej sytuacji zawsze zachować ostrożność i w żadnym wypadku nie przenosić, dotykać ani tym bardziej rozbrajać takiego znaleziska. Trzeba pamiętać, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

– Miejsce dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów – instruuje aspirant sztabowy Marcin Józwik z łukowskiej policji.

niewybuchy znalezione w miejscowości Dąbie
fot. Policja
niewybuchy znalezione w miejscowości Dąbie
fot. Policja

Jeden komentarz do “Niewybuchy znalezione na jednej z posesji w powiecie łukowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *