LubartówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Ostrów Lubelski: Niewybuch z okresu II wojny światowej znaleziony podczas prac polowych

W trakcie prac polowych pod Ostrowem Lubelskim rolnik natknął się na niebezpieczne znalezisko, które okazało się być niewybuchem, pochodzącym prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Policjanci z Lubartowa, we współpracy z patrolem saperskim, zabezpieczyli i zneutralizowali niebezpieczny obiekt.

To miał być zwykły dzień pracy, ale jednemu z rolników, pracującemu na polu pod Ostrowem Lubelskim dostarczył on dodatkowej adrenaliny.

W trakcie prowadzonych prac rolnych mężczyzna natknął się na coś, co zmroziło mu krew w żyłach – niewybuch, który był mocno skorodowany i wyglądał na bardzo stary. Nie tracąc czasu, rolnik natychmiast powiadomił lokalne służby.

Policjanci z Lubartowa szybko odpowiedzieli na zgłoszenie i wezwali również patrol rozminowania. Specjaliści zbadali znalezisko i potwierdzili, że jest to niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Obiekt został zabezpieczony i pomyślnie zneutralizowany, eliminując potencjalne zagrożenie.

Z racji trwającego sezonu prac polowych, policja i inne służby ratunkowe apelują o szczególną ostrożność.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Niewybuchy znalezione na jednej z posesji w powiecie łukowskim

– W przypadku znalezienia tego typu przedmiotów pamiętajmy o niezwłocznym poinformowaniu policji a także zachowaniu wyjątkowej ostrożności. Nigdy nie przenosimy ani nie dotykamy takich przedmiotów – mówi sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony podczas prac polowych
fot. Policja | Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony pod Ostrowem Lubelskim
Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony pod Ostrowem Lubelskim
fot. Policja | Niewybuch znaleziony podczas prac polowych

3 komentarze do “Ostrów Lubelski: Niewybuch z okresu II wojny światowej znaleziony podczas prac polowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *