HrubieszówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Zmaltretował kurę sąsiada, bo niszczyła mu warzywa

Mieszkaniec gminy Hrubieszów odpowie za okrutne potraktowanie kury sąsiada, która weszła na jego podwórko. 58-latek z premedytacją okładał kurę kijem od szczotki a następnie przerzucił ją przez płot. W wyniku doznanych obrażeń zwierzę musiało zostać uśpione przez weterynarza.

58-letni mężczyzna nie zdobył się na litość, gdy zobaczył na swojej posesji kurę sąsiada. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości niedaleko Hrubieszowa.

Sfrustrowany mężczyzna, chwycił za kij od szczotki i zaczął nim okładać spacerujące po podwórzu zwierzę. Kiedy kura ledwo trzymała się na nogach, przerzucił ją przez płot z powrotem do sąsiada. Mężczyzna zdenerwował się gdyż jak twierdzi, kury wielokrotnie niszczyły mu warzywa na podwórku.

– Właściciel kury widząc zmaltretowane zwierzę wezwał na miejsce policję. Okazało się, że kura ma połamane kości i nie może sama się poruszać – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Białka: Pobili 22-latka nad jeziorem. Usłyszeli już zarzuty

Sytuacja wymagała interwencji weterynarza, który niestety musiał podjąć decyzję o uśpieniu zwierzęcia.

Za swoje czyny, 58-latek będzie musiał teraz odpowiedzieć w sądzie. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi karą do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

2 komentarze do “Zmaltretował kurę sąsiada, bo niszczyła mu warzywa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *