WiadomościWłodawaZ regionu

Karabin z czasów II wojny światowej pływał w Jeziorze Białym

Czy Jezioro Białe skrywa sekrety z przeszłości? Niespodziewane odkrycie mieszkańca Włodawy wskazuje, że tak. Podczas poszukiwań ukrytych skarbów w miejscowości Okuninka, natknął się na karabin z okresu II wojny światowej.

Zaskakujące wydarzenia miały miejsce wczoraj około godziny 17:00, kiedy to mieszkaniec Włodawy, podczas swoich poszukiwań w terenie miejscowości Okuninka, zauważył niecodzienny obiekt unoszący się na powierzchni Jeziora Białego. Okazało się, że to nic innego jak karabin typu Mauser, najprawdopodobniej pozostałość z czasów II wojny światowej. O znalezisku niezwłocznie powiadomił lokalne służby.

Zgłoszenie o odkryciu broni przykuło uwagę stróżów prawa z Włodawy, którzy zareagowali błyskawicznie. Procedury w przypadku znalezienia broni są surowe i zgodnie z artykułem 263§2 Kodeksu Karnego prawo zobowiązuje do natychmiastowego zgłoszenia takiego faktu, pod rygorem kary do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Nie tylko posiadanie broni, ale również amunicji, nawet jednego naboju, jest surowo karane i regulowane prawnie. Zgodnie z prawem, nawet trzymanie takiego przedmiotu w celach pamiątkowych lub kolekcjonerskich skutkuje analogiczną odpowiedzialnością karną.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ostrów Lubelski: Niewybuch z okresu II wojny światowej znaleziony podczas prac polowych

Odkrycie to z pewnością stanowi interesujący element historii regionu i rodzi wiele pytań. Czy karabin jest pozostałością po działaniach wojennych w okolicy? Czy jezioro skrywa inne tajemnice? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć historycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *