EkoLublinWiadomości

Zamień worek śmieci na książkę. W sobotę rusza ogólnopolska akcja

„Książka za worek śmieci” to hasło akcji, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 września, we wszystkich dużych miastach w Polsce. Inicjatywa zawita również do Lublina. Mieszkańcy będą mieli okazję zadbać o środowisko, sprzątając teren wzdłuż rzeki Bystrzycy i otrzymać przy tym cenne lektury.

Czy można połączyć troskę o środowisko z pasją do czytania? Odpowiedź brzmi: tak, i to wcale nie musi być nudne. Lublin podnosi rękawice w wyjątkowej akcji o nazwie „Książka za worek śmieci”, która odbędzie się w sobotę 16 września w całej Polsce.

Mieszkańcy Lublina będą mieli okazję posprzątać teren przy rzece Bystrzycy, a dokładniej na ścieżce rowerowej prowadzącej od wiaduktu kolejowego do Zalewu Zembrzyckiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00, a zbiórka uczestników odbędzie się na początku trasy rowerowej przy wiadukcie kolejowym.

Jak zdobyć książkę? To proste. Wystarczy zarejestrować się online i wziąć aktywny udział w akcji. Dla pierwszych uczestników przygotowano pulę 50 książek. Dzieci i młodzież również są mile widziane, jednak pod warunkiem, że wezmą udział w sprzątaniu pod opieką dorosłych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jak kompostować bioodpady? Miasto wydało przewodnik

Organizatorzy przewidzieli dodatkowe książki również dla najmłodszych. Partnerami inicjatywy są Straż Miejska oraz Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Akcję „Książka za worek śmieci” zainicjowała w 2019 roku podróżniczka Anna Jaklewicz. Dotychczas odbyło się kilkanaście edycji, podczas których zebrano kilkadziesiąt ton śmieci. W zeszłym roku w Lublinie udało się zebrać 33 worki odpadów. Czas na nowy rekord!

Opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć na stronie internetowej ksiazkazaworeksmieci.pl.

Akcja "Książka za worek śmieci"
fot. materiały organizatora | Akcja „Książka za worek śmieci”
Akcja "Książka za worek śmieci"
fot. materiały organizatora | Akcja „Książka za worek śmieci”

Jeden komentarz do “Zamień worek śmieci na książkę. W sobotę rusza ogólnopolska akcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *