Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Nieodpowiedzialna matka za kółkiem. Dzieci w aucie bez pasów i fotelików, a ona pod wpływem alkoholu

Nieodpowiedzialność na drodze osiągnęła nowy poziom. 29-letnia kobieta z gminy Poniatowa została zatrzymana przez opolską drogówkę. Nie tylko prowadziła samochód z nadmiarem alkoholu w organizmie, ale w aucie przewoziła również swoje dzieci w wieku 4 i 7 lat – i to bez fotelików oraz zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj funkcjonariusze opolskiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli kierującą Peugeotem. 29-letnia mieszkanka Poniatowej nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało był to jedynie wierzchołek góry lodowej „drogowej” nieodpowiedzialności.

Przewożone przez nią dzieci również nie miały zapiętych pasów, co więcej ani jedno z nich nie siedziało nawet w foteliku. Na domiar złego przeprowadzone przez mundurowych badanie alakomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie 29-letniej mamy.

W związku z tym incydentem policjanci podjęli natychmiastowe działania. Dzieci zostały przekazane pod opiekę ich ojca, a matka będzie musiała teraz ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Oprócz zarzutów dotyczących prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, kobieta odpowie także za przewożenie dzieci w niedopuszczalny sposób.

Sprawą zajmuje się już nie tylko policja. W najbliższych dniach informacja o zdarzeniu trafi do Sądu Rodzinnego, który zbada domowe warunki, w jakich żyją dzieci. Równocześnie funkcjonariusze analizują, czy matka swoim postępowaniem naraziła je na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Koszmarny wypadek w Puławach: Rozpędzone BMW wjechało w matkę z dzieckiem na przejściu dla pieszych

Tego typu sytuacje powinny stanowić przestrogę dla wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za naszych najbliższych.

– Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji auta czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać, a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących – mówi aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Nieodpowiedzialna matka za kółkiem. Dzieci w aucie bez pasów i fotelików, a ona pod wpływem alkoholu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *