LublinWiadomości

Od poniedziałku zmiany organizacji ruchu w obrębie al. Witosa. Przebudowa skrzyżowania wchodzi w decydującą fazę

Już od najbliższego poniedziałku, 4 września, mieszkańcy Lublina muszą przygotować się na dodatkowe utrudnienia w ruchu. Wszystko za sprawą rozpoczynającej się trzeciej fazy rozbudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Jakie zmiany czekają kierowców i pieszych?

W poniedziałek, 4 września, rusza długo oczekiwany trzeci etap inwestycji przebudowy skrzyżowania al. Witosa i ul. Doświadczalnej. W trakcie prowadzonych prac, jezdnia na al. Witosa prowadząca w stronę peryferii miasta zostanie zamknięta. Ruch dwukierunkowy w całości będzie przeniesiony na jezdnię sąsiednią. Ponadto kierowcy jadący w stronę osiedla Felin muszą liczyć się z zamknięciem odcinka ul. Doświadczalnej. W związku z tym zaplanowano objazd przez ulice Dekutowskiego i Franczaka „Lalka”. Zostaną również wytyczone nowe trasy dla pieszych.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do końca września.

W ramach prowadzonych prac podniesiona zostanie jakość infrastruktury miejskiej – planowane jest zakończenie przebudowy sieci elektrycznej, stworzenie kanału technologicznego oraz instalacja nowego oświetlenia ulicznego. Co więcej, na celowniku jest także zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów poprzez dodanie nowych dróg rowerowych i przejazdów przez skrzyżowanie na odcinku od ul. Jagiełły do ul. Vetterów.

Ponadto zostanie zmodernizowana sygnalizacja świetlna, a długości pasów drogowych mają być tak dostosowane do natężenia ruchu, aby zminimalizować ryzyko powstawania korków.

Inwestycja przewiduje również rozbudowę zatok autobusowych, a także instalację nowych wiat przystankowych, biletomatów i punktów dynamicznej informacji pasażerskiej. Całość prac wykona firma Strabag, a ich koszt szacowany jest na blisko 11,6 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec października tego roku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy zakupiony przez Miasto autobus na wodór wyjechał na ulice Lublina

Inicjatywa ta stanowi dodatkowy element unijnego projektu zatytułowanego „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”. Czy zmiany przyniosą oczekiwane ułatwienia? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Jeden komentarz do “Od poniedziałku zmiany organizacji ruchu w obrębie al. Witosa. Przebudowa skrzyżowania wchodzi w decydującą fazę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *