LublinWiadomości

Prezydent zaprasza na spacer, czyli „Plan dla Dzielnic” powraca

Po wakacyjnej przerwie wraca inicjatywa „Plan dla Dzielnic”. W przyszłym tygodniu na pierwszy spacer Prezydent zaprasza mieszkańców Zemborzyc. W kolejnych dniach spotkania odbędą się również w dzielnicach Za Cukrownią i na Kalinowszczyźnie.

Po wakacyjnej przerwie powraca inicjatywa „Plan dla Dzielnic”, która stawia na aktywne zaangażowanie mieszkańców Lublina. – Razem z mieszkańcami i mieszkankami będziemy kontynuować rozmowy o najważniejszych wyzwaniach, jakie stoją przed lokalnymi społecznościami w poszczególnych częściach naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta.

Na fali tego pomysłu, Miasto zamierza sformułować osobne strategie rozwojowe dla każdej z 27 dzielnic Lublina.

Pierwszy na liście jest spacer po Zemborzycach, który rozpocznie się we wtorek, 12 września, o 17:00 na skrzyżowaniu ulic Tęczowej i Pszczelej. Trasa została skonstruowana we współpracy z Radą Dzielnicy i zakończy się około godziny 19:30 na skrzyżowaniu ulic Cienistej i Bór. Uczestnicy spaceru przejdą do skrzyżowania ulic Tęczowej i Nizinnej, następnie podążał w stronę skrzyżowania ul. Pasiecznej i ul. Sarniej oraz do mostu na Bystrzycy. Spacer ma charakter otwarty, a zainteresowani mogą dołączyć do wspólnej przechadzki w dowolnym momencie.

Następnie, w środę, 13 września, dla mieszkańców Za Cukrownią przygotowano warsztaty, które rozpoczną się o 17:00 w biurze Rady i Zarządu Dzielnicy przy ulicy Krochmalnej 29. Mieszkańcy, którzy zdecydują się wziąć udział w warsztatach muszą się zarejestrować poprzez specjalny formularz dostępny na stronie plandladzielnic.lublin.eu. Limit miejsc jest ograniczony, więc lepiej się pospieszyć – rejestracja trwa do 12 września do godziny 12:00.

– Warsztaty to trzecia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy oraz praca nad ostatecznym dokumentem – informuje Anna Czerwonka z lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Od poniedziałku zmiany organizacji ruchu w obrębie al. Witosa. Przebudowa skrzyżowania wchodzi w decydującą fazę

Z kolei w czwartek, 14 września, zaplanowano spacer po Kalinowszczyźnie. O godzinie 17:00 mieszkańcy wyruszą spod Szkoły Podstawowej nr 23. Następnie  skierują się w stronę wąwozu przy ul. Wołyńskiej oraz kładki nad ul. Andersa, by zakończyć wspólne spacerowanie na Słomianym Rynku. Ratusz zachęca do udziału w spacerze, do którego można będzie dołączyć w dowolnym momencie.

W trakcie spacerów i warsztatów można skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego. Wystarczy zgłosić taką potrzebę najpóźniej 3 dni przed danym wydarzeniem (do godz. 14.00) dzwoniąc na numer telefonu (81) 466 25 54 lub pisząc na adres e-mail: [email protected].

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *