Na sygnalePuławyWiadomości

Świętowali 18. urodziny. Skończyli w policyjnym areszcie

Czwartkowa noc przyniosła nie tylko radość z osiemnastych urodzin, ale również poważne konsekwencje dla dwóch młodych mężczyzn. 18-letni obywatel Ukrainy oraz towarzyszący mu 17-latek znaleźli się w policyjnym areszcie, w związku z zarzutami dotyczącymi kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo, obaj młodzi mężczyźni są oskarżeni o krótkotrwałe użycie Forda Transita, którego użytkowali bez wiedzy i zgody właściciela.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczesnym rankiem w Klementowicach (powiat puławski). Kierujący Fordem Transitem 18 latek, przewożąc 17-letniego pasażera doprowadził do kolizji i dachowania pojazdu.  Obydwaj młodzi mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, jednak po przeprowadzonych badaniach okazało się, że doznali jedynie ogólnych potłuczeń ciała, które nie zagrażają ich życiu. W rezultacie zostali zwolnieni ze szpitala.

18-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy i był pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał, aż dwa promile alkoholu we krwi, podczas gdy jego młodszy kolega miał nieco ponad promil.

Dalsze dochodzenie wykazało, że używany przez nich pojazd należy do gospodarza, u którego obaj pracowali. Młodzi mężczyźni wykorzystali fakt, że samochód był używany do prac gospodarczych i wzięli go bez wiedzy i zgody właściciela, aby uczcić 18. urodziny starszego z nich.

Po wytrzeźwieniu, obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Obaj wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

fot. Policja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *