Na sygnaleRykiWiadomościZ regionu

Białki Górne: Dramat na DK-48. Dwie osoby nie żyją, cztery trafiły do szpitala

Tragiczne zderzenie na drodze krajowej nr 48 w pobliżu miejscowości Białki Górne (powiat rycki) kosztowało życie dwóch osób i spowodowało hospitalizację czterech innych. Policja apeluje o ostrożność i przypomina o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Do tragicznej w skutkach kolizji doszło wczoraj w nocy na drodze krajowej nr 48 w okolicach miejscowości Białki Górne (gmina Ułęż). Zgłoszenie o wypadku dyżurny ryckiej komendy odebrał tuż po godzinie 22:00.

Na miejsce natychmiast udały się służby ratownicze oraz policja. Pierwsze ustalenia mundurowych wskazują na błąd ze strony kierowcy Opla, który nie zachował należytej ostrożności wjeżdżając na skrzyżowanie.

– Kierujący osobowym Oplem 31-letni mieszkaniec powiatu ryckiego przewożąc czterech pasażerów, jadąc drogą podporządkowaną prowadzącą z Nowodworu w kierunku miejscowości Białki Górne wjechał na skrzyżowanie z drogą krajową 48, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo nadjeżdżającemu z prawej strony kierującemu osobowym Volkswagenem – informuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z Policji w Rykach.

Doszło do zderzenia pojazdów, a jego bilans okazał się tragiczny. Na miejscu śmierć poniosło dwóch pasażerów Opla, obaj wieku 34-lat, natomiast dwóch innych i kierowca, trafili do szpitala. W wyniku kolizji poszkodowany został również kierujący Volkswagenem, który doznał poważnych obrażeń ciała. Do szpitala zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Karolinów: Skoda uderzyła w drzewo. Nie żyje 63-letni kierowca

Co istotne, badanie alkomatem wykazało, że kierowca Opla był trzeźwy. Pobrano również próbkę krwi od kierującego Volkswagenem, aby zbadać jego stan trzeźwości. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policję, a droga była zamknięta przez kilka godzin, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

– Sprawą wypadku zajmują się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia – informuje rzeczniczka ryckiej Policji.

Policja i służby ratownicze podkreślają, że tylko rozwaga i przestrzeganie przepisów mogą zapobiec kolejnym tragediom na drogach.

wypadek Białki Górne - dwie osoby nie żyją cztery w szpitalu
fot. Policja | Tragiczny wypadek w miejscowości Białki Górne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *