Na sygnaleRykiWiadomościZ regionu

Motocyklista bez uprawnień i ważnego OC doprowadził do wypadku. Sam trafił do szpitala

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Nowa Rokitnia w powiecie ryckim. Kierujący motocyklem marki Yamaha nie ustąpił pierwszeństwa osobowemu Volkswagenowi w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 21-letni motocyklista. Mężczyzna jeździł bez uprawnień, a motor nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ważnego OC.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie17:00 na drodze powiatowej w miejscowości Nowa Rokitnia w gminie Stężyca.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 21-letni mieszkaniec powiatu ryckiego kierując motocyklem marki Yamaha włączając się do ruchu z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Volkswagenowi, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów – mówi aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

Ranny motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Mundurowi ustalili, że kierujący motocyklem 21-latek jechał bez uprawnień, a sam jednoślad nie był dopuszczony do ruchu. Nie miał również wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Poważny wypadek na ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Nie żyje 24-letni motocyklista

– Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze. Poza odpowiedzialnością karną nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii, do utraty zdrowia, a nawet życia – apeluje rzeczniczka policji w Rykach.

Z powodu wypadku droga początkowo była całkowicie zablokowana, następnie prowadzono ruch wahadłowy.

motocyklista bez uprawnień spowodował wypadek w miejscowości Nowa Rokitnia
fot. Policja
motocyklista bez uprawnień spowodował wypadek w miejscowości Nowa Rokitnia
fot. Policja

Jeden komentarz do “Motocyklista bez uprawnień i ważnego OC doprowadził do wypadku. Sam trafił do szpitala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *