Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomości

Trzech policjantów z woj. lubelskiego z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Trzech policjantów z woj. lubelskiego, w tym były naczelnik wydziału ruchu drogowego z Tomaszowa Lubelskiego, zostało tymczasowo aresztowanych i usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – podała Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Rzecznik prasowy lubelskiej prokuratury regionalnej, Andrzej Jeżyński, poinformował, że podejrzani są funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Zarzuty wobec policjantów obejmują udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenie uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków podczas podejmowania kontroli drogowych. Według śledczych, dochodziło do bezpodstawnego odstępowania od kontynuowania czynności służbowych oraz niesłusznego odstępowania od ukarania sprawców poszczególnych wykroczeń drogowych.

Wśród podejrzanych znajduje się były naczelnik wydziału ruchu drogowego, który obecnie pełnił obowiązki służbowe w jednej z jednostek policji w stolicy. Zarzuty dotyczą okresu przed jego oddelegowaniem do Warszawy w 2022 roku.

Trzech policjantów z woj. lubelskiego zostało tymczasowo aresztowanych w charakterze podejrzanych. Obecnie trwa opracowywanie materiału dowodowego zgromadzonego podczas zatrzymań i przeszukań.

Postępowanie ma status śledztwa własnego, co oznacza, że większość czynności procesowych jest wykonywana osobiście przez prokuratora.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *