Na sygnaleŚwidnikWiadomości

Kradzież z pasieki: 40-latkowi grozi do 5 lat więzienia

Mężczyzna w wieku 40 lat, zamieszkały w gminie Piaski, został oskarżony o kradzież z pasieki pięciu ramek z uli, wraz z pszczołami i miodem. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, gdy zorientował się, że jest nagrywany przez tzw. „fotopułapkę”, zabrał ze sobą urządzenie z miejsca kradzieży.

Sprawca został szybko zidentyfikowany przez policję, która miała dostęp do wizerunku mężczyzny. Tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do popełnienia kradzieży. Dobrowolnie zwrócił skradzione mienie, które zostało z powrotem przekazane właścicielowi.

Do zdarzenia doszło w gminie Rybczewice, gdzie 34-letni mężczyzna zgłosił kradzież z pasieki pięciu ramek wraz z pszczołami i miodem. Dodatkowo, sprawca ukradł kamerę, która pełniła funkcję fotopułapki. Nie zdawał sobie sprawy, że obraz z urządzenia jest przesyłany bezpośrednio do właściciela. Straty oszacowano na kwotę 2400 złotych.

Policja, mając informacje na temat sprawcy, podjęła natychmiastowe działania, co doprowadziło do jego zatrzymania. Skradzione mienie zostało odzyskane i zwrócone właścicielowi. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowiedzialność za swoje wyczyny może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *